כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פשעים נגד האנושות

אחרי הזוועות: תובעים בכירים מרחבי העולם השתתפו בסיור משפטי בעוטף עזה

תובעים בכירים ממדינות שונות הגיעו לסיור משפטי בעוטף עזה על מנת לקבל התרשמות מכלי ראשון על הזוועות והפשעים נגד האנושות שבוצעו בשבעה באוקטובר | המטרה: העמדה לדין של בכירי חמאס (בעולם)  

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
הבכירים מסיירים בעוטף (צילום: שלומי אמסלם משרד החוץ )

משרד החוץ ומשרד המשפטים זימנו לישראל תובעים בכירים מכל רחבי העולם על מנת שיבואו לדרום ויישובי העוטף ויתרשמו במו עיניהם מהזוועות שביצע חמאס בטבח שמחת תורה.

בסוף השבוע האחרון ראשי מערכות תביעה ותובעים בכירים מגרמניה, ארה"ב, צרפת, ארגנטינה ואוסטריה - מדינות שאזרחיהן נרצחו או נחטפו במתקפת החמאס בדרום. הם נפגשו עם נציגי אגף היועץ המשפטי במשרד החוץ ואנשי הפרקליטות וייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, וכן קיבלו סקירות מנציגים בכירים של המשרדים, כמו גם של דובר צה"ל, משטרת ישראל, השב"כ ועוד.

המטרה של המהלך הייתה לקדם חקירות והעמדות לדין של אנשי חמאס על פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות.

התובעים הבכירים סיירו בקיבוצי העוטף, ביקרו בשדרות ונפגשו עם נציגי משפחות החטופים והנרצחים. בנוסף, נפגשו התובעים עם פרקליט המדינה, עמית אייסמן, אשר שיתף אותם בחלק מהאתגרים והפעולות של הפרקליטות בליווי חקירת המחבלים, וקיבלו תדרוכים על הפעילות המדינית והמשפטית במשרד החוץ מפי ראש המערך המדיני אסטרטגי עליזה בן נון והיועץ המשפטי של המשרד טל בקר. בנוסף, קיבלה המשלחת סקירה על ארגון החמאס והפשעים שביצעו אנשיו מבכירי מערכת הביטחון, משטרת ישראל.

בנוסף צפו התובעים בסרט דובר צה''ל המתעד את זוועות חמאס ב-7 באוקטובר.

התובע הכללי של מדינת ויג'יניה, ג'ייסון מיארז אמר: "הפשעים הנתעבים של חמאס אינם מכוונים רק נגד ישראלים, אלא נגד האנושות כולה. אנחנו נעשה כל שביכולתנו על מנת להילחם בארגון ובאנשיו, בכל מקום בו הם נמצאים".

במשלחת השתתפו התובע הראשי של ארגנטינה, ראש התביעה נגד טרור של צרפת, סגן התובע הכללי הפדראלי של גרמניה, סגן התובע הכללי של אוסטריה, ראש המחלקת למאבק בטרור במשרד המשפטים הפדראלי של ארה"ב והתובע הכללי של מדינת וירג'יניה. כמו כן, השתתפו במשלחת ונציגים בכירים נוספים מהמדינות הללו, כולל נציגי משטרה ומערכות אכיפת החוק.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר