כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"אני צובט את עצמי, יש לנו תינוקות"

איזנקוט לבן גביר - "שתוק! לא דיברתי אליך" | הציטוטים מתוך ישיבת הקבינט

במהלך ישיבת הקבינט מדיני ביטחוני שעסק בהמשך אספקת הדלק לעזה, התפתח עימות בין השר גדי אייזקנוט לאיתמר בן גביר "אתם מדברים איתי על גרדת וכינים, אנחנו הקורבן ולא ההפך" (פוליטי, מדיני)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
טרם התכנסות קבינט ניהול המלחמה (צילום: שחר יורמן)

בישיבת הקבינט מדיני בטחוני שהתקיים אמש (מוצאי שבת) עלה על השולחן נושא האחריות על אזרחי עזה, זה היה דיון סוער שנמשך עד השעה 4 לפנות בוקר, כמעט שש שעות ששרי הקבינט התווכחו, בחלק מהפעמים הדיון נגרר לצעקות של ממש בין הדרג הביטחוני והמדיני הבכיר לבין יתר השרים כך על פי הדיווח בערוץ 12 ובערוץ 13.

השר גדי איזנקוט שאל "מי אחראי על אזרחי עזה מבחינת דיני המלחמה, ישראל?"

האלוף רסאן עליאן הגיב לו "האחריות לא עלינו, כל עוד אנחנו נלחמים. כשתיגמר המלחמה במדינה ונשלוט בשטח, האחריות תחזור אלינו".

השר גדי איזנקוט חידד את שאלתו ואמר "אני רוצה לדעת מי אחראי מבחינת הדין הבין-לאומי".

השר איתמר בן גביר אמר לעבר אייזנקוט "אתה רוצה להפסיק עם זה? ענו לך כבר שלוש פעמים, הסבירו לך על המשפט הבין-לאומי, למה אתה ממשיך?"

השר גדי איזנקוט הגיב בזעם "שתוק! לא דיברתי אליך".

השר איתמר בן גביר ענה "3 פעמים קיבלת תשובה, אבל היא פשוט לא מתאימה לך", כך על פי הפרסום בערוץ 13 הערב.

הרמטכ"ל הרצי הלוי התערב ואמר "צריך להתחשב בדין הבין-לאומי, (מה נעשה) אם באזור כולו תהיה מגפה?"

השר בצלאל סמוטריץ' אמר "אני מהרגע הראשון אמרתי שצריך לתת הומניטרי, אבל לא ליטר אחד של דלק. צריך לעמוד במה שאנחנו אומרים".

נציג מערכת הביטחון: "יהיו כינים, גרדת, כל מה שיכול להביא למגפות".

השר איתמר בן גביר: "אני צובט את עצמי, יש לנו תינוקות בעזה שאפילו הצלב האדום לא ביקר אותם, ואתם מדברים איתי על גרדת וכינים. אנחנו הקורבן ולא ההפך, כל עוד התינוקות, הילדים והנשים אצלנו לא מקבלים טיפול, לא אכפת לי מהגרדת שלהם. זה פשוט טרלול מה השלב הבא? כדורגל וספורט?

השרה מירי רגב "אני לא מאמינה שעל זה אתם מדברים" השר גדעון סער אמר "אין לנו קווים אדומים. כל קו אדום הופך לוורוד" רגב "וכל ורוד הופך ללבן. סנואר רואה שאנחנו ממצמצים"

השר ישראל כ"ץ אמר "אסור לתת להם דלק סתם. חייבים לכרוך את ההחלטה, הומניטרי תמורת הומניטרי, אין מצב שבהחלטה אתם לא כותבים שזה יהיה אחד מול השני".

רה"מ נתניהו סיכם ואמר "תבינו, לא יהיה לנו סיוע אמריקני".

אל חדר הקבינט מגיעים השרים אחרי שהם שומעים את גנץ ואיזנקוט אומרים במסיבת העיתונאים לצד נתניהו שהשבת החטופים קודמת לכל.

השר גדי איזנקוט אומר "השבת החטופים היא המטרה העליונה של המבצע" השר בצלאל סמורטיץ' "אתה עוד פעם אומר את זה. זה לא מה שהחלטנו. זו לא מטרת העל. המטרה היא להכריע את חמאס"

רה"מ נתניהו "אלו פעולות מקבילות" רה"מ והשר גנץ "שני דברים שהחלטנו זה שחמאס לא ישלוט ברצועה ואנחנו גם לא נהיה ברצועה" השר סמוטריץ' אומר" מעולם לא התקבלה החלטה שאנחנו לא נהיה בעזה ביום שאחרי - אני מבקש שזה יהיה ברור".

ולסיום אמר רה"מ נתניהו "אני רוצה להעביר חוק שימנע מהצנזורה לאשר כל תוכן של דיוני קבינט" השרה מירי רגב אמרה כי "אני בעד פוליגרף, אבל בואו נלך כולם. אבל כולם כולל כולם"

השר ישראל כץ "אני לא צריך פוליגרף, מעולם לא הדלפתי מהקבינט" השרה יפעת שאשא-ביטון: אנחנו לא מקבלים מידע על מה שקורה בגלל ההדלפות, השר דוד אמסלם: מי שהתכנס בימים האחרונים זה הקבינט המצומצם אז ממנו דלפו דברים, לא מכאן.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר