אפקט המלחמה

סקר חדשות 13: גנץ ממשיך להוביל, הליכוד מתרסק ל-16 מנדטים

מפלגת הליכוד בהתרסקות דרמטית, בסקר שפורסם הערב בחדשות 13 אל מול המחנה הממלכתי שמגיע ל-38 מנדטים. ומה היו התוצאות אם בנט ויוסי כהן היו מצטרפים למרוץ? (פוליטיקה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גנץ ליד נתניהו (צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90)

ההתרסקות דרמטית של הליכוד, שמגיעה ל-16 אם הבחירות היו מתקיימות היום. המחנה הממלכתי של בני גנץ היא המפלגה הגדולה ביותר, עם 38 מנדטים. כך עולה מסקר חדשות 13 והפרופסור קמיל פוקס שפורסם הערב (חמישי).

לפי הסקר, ש"ס מקבלת 9 מנדטים, עוצמה יהודית וישראל ביתנו מקבלות 8 מנדטים כל אחת, יהדות התורה מקבלת 7 מנדטים, רע"מ עם 6 מנדטים, הציונות הדתית עם 5 מנדטים, ואילו מרצ וחד"ש-תע"ל מקבלות 4 מנדטים כל אחת.

מפלגת העבודה, כמו גם בל"ד, לא עוברת את אחוז החסימה.

ממפת הגושים עולה כי גוש מפלגות הקואליציה הנוכחית עומד על 45 מנדטים, לעומת 71 לגוש הקואליציה הקודמת, כאשר בתווך חד"ש-תע"ל.

בשאלה למי תצביעו אם במקום נתניהו יעמוד בראש הליכוד ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, ובמקרה כזה הליכוד עולה ל-23 מנדטים, כאשר המחנה הממלכתי מאבד 5 מנדטים ויורד ל-33, ואילו יש עתיד וישראל ביתנו מאבדות מנדט אחד כל אחת.

עוד שאלו בסקר למי תצביעו אם למערכת הפוליטית יצטרפו שלוש מפלגות חדשות. בתרחיש כזה מקבלת מפלגה בראשות ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט 15 מנדטים, מפלגה בראשות יוסי כהן מקבלת 6 מנדטים, ומפלגה מאוחדת של העבודה ומרצ בראשות יאיר גולן מקבלת 7 מנדטים. המחנה הממלכתי יורד בתרחיש כזה ל-23 מנדטים, כאשר הליכוד יורד ל-15 מנדטים, ואילו יש עתיד מתרסקת ל-10 מנדטים בלבד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר