"אבסורד שחייב להפסק"

ברקת נגד הממשלה: "מאפשרים לחמאס להלחם בחיילים"

שר הכלכלה, ניר ברקת, ממשיך לבקר את מדיניות הממשלה בכל הקשור למלחמה ברצועת עזה: "ביד אחת מדינת ישראל נלחמת בחמאס וביד השניה שולחת מאות משאיות מידי יום, שמאריכות את חיי חמאס" (מדיני)

ישי כהן | כיכר השבת |
השר ניר ברקת (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

שר הכלכלה, ניר ברקת, ממשיך הבוקר (ראשון) לבקר את מדיניות הממשלה בכל הקשור למלחמה ברצועת עזה: "ביד אחת מדינת ישראל נלחמת בחמאס וביד השניה שולחת מאות משאיות מידי יום, שמאריכות את חיי חמאס".

רגע לפני כניסתו לישיבת הממשלה השבועית, תקף השר ברקת: "גם הבוקר נמצאים בעזה 133 חטופים ישראלים בידי חמאס. בזמן שהם שם, מדינת ישראל ממשיכה להעביר סחורות ודלקים לידי החמאס".

לדבריו: "ביד אחת מדינת ישראל נלחמת בחמאס וביד השניה שולחת מאות משאיות מידי יום, שמאריכות את חיי חמאס ומאפשרים לו להמשיך להלחם בחיילים שלנו. זה אבסורד".

ברקת טען כי: "לא קם בהיסטוריה מקרה של מדינה שנלחמה במדינת אויב וסיפקה לה דלקים וסחורות. הדבר הזה חייב להפסק היום״.

כזכור, בישיבת הממשלה בשבוע שעבר, תקף השר ברקת: "אנחנו מסכנים חיילים שלא לצורך. מנהיגות נבחנת ביכולת עמידה בלחצים ולצערי הקבינט הזה לא עומד בלחץ". רה"מ נתניהו ניסה לסתור את דבריו ואמר: "אנחנו פועלים לפי המדיניות שלנו".

ברקת התעקש ואמר: "אני מכיר את הפרטים היטב, כמות ההפצצות של חיל האוויר ירדה דרמטית. חיילים נשלחים למבנים ממולכדים כמו ברווזים". נתניהו זעם והשיב לו: "זה שתחזור על זה שוב שוב לא יהפוך את זה לנכון".

ברקת השיב: "שום שיקול לא מצדיק שנסכן את חיי החיילים שלנו בשם איזה 'מוסריות' מדומיינת. בפועל אנחנו מגנים על מחבלים ומסכנים את חיי הלוחמים והתוצאה היא חיילים מתים. זה ניהול מופקר של המלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר