תקף את סמוטריץ'

אושרה דחיית הבחירות | הח"כ הערבי זעם: "זה יוצא ברמאדן"

לאחר שהממשלה קיבלה החלטה לדחות את הבחירות לרשויות המקומיות, ועדת הפנים התכנסה הבוקר לאשר זאת ובמקום התפתחה מהומה, לאחר שהערבים טענו, כי מועד הסיבוב השני נופל על הרמאדן (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הדיון היום בוועדה (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)

הבחירות לרשויות המקומיות: לאחר שהממשלה קיבלה אתמול (ראשון) החלטה לדחות את הבחירות בקרוב לחודש, ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה את הצו הדוחה את הבחירות. 13 חברי כנסת הצביעו בעד אישור הצו, ח"כ וליד טאהא נמנע, וח"כ יוסף עטאונה התנגד.

במהלך הדיון התעוררה מהומה כאשר ח"כ יוסף עטאונה אמר לח"כים מהקואליציה: "שר האוצר סמוטריץ' סחט את חברי הקואליציה לתמוך בדחיה, זה תהליך נגוע". מי שגער בו היה יו"ר הוועדה אשר, שהבהיר לו כי כך לא מדברים למי שמייצג ציבור גדול של חיילים.

הרקע לכעס של הח"כ הוא מכיוון שברשויות מקומיות ערביות רבות יהיה ככל הנראה צורך בסיבוב בחירות שני שמתוזמן לחודש הרמאדן, על כך אמר היו"ר אשר: "אנחנו נמצא לזה פתרון עם משרד הפנים. אולי נקדים את התאריך של הסבב השני לפני תחילת החג. איתי לא צריך לדבר על רגישות לנושאי דת ולצומות, זה יטופל".

יו״ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר לאחר האישור: "אחיי המילואימניקים, המאבק שלכם ניצח! יש שינוי סדר עדיפויות במדינת ישראל, אנחנו מעלים את השליחות ואת המסירות שלכם ושל בני משפחותיכם על נס וקולכם נשמע בקול ברור בזמן שאתם בחזית. גם בתקציב, יש שינוי סדרי עדיפויות, המילואימניקים יקבלו את מלוא המעטפת ובתקציב 2024 תוכנית מגויסים למילואימניקים יהיה מאבני היסוד המשמעותיים ביותר בתקציב. אני מודה לראש הממשלה ולחברי הכנסת על ההתגייסות למען דחיית הבחירות, זהו צעד צודק, דמוקרטי וערכי".

יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב אשר: "לא ניתן לשונאינו לדחות את הבחירות עד אין סוף. הוספנו את האופציה של ה-27 בפברואר וזה התאריך הסופי בעז"ה. הצבא נדרש בינתיים להיערך, כך שכל המועמדים יוכלו להתמודד"

עוד אמר אשר כי הבחירות לרשויות מקומיות הן הליך דמוקרטי חשוב מאין כמותו ויש חשיבות לקיימן בזמן. "הבחירות משקפות את רצון העם ברשויות המקומיות והחשיבות של קיומן ברורה לכולם. הצעת החוק שהגיעה בזמנו על ידי הממשלה דיברה על דחיה רק ל-30 בינואר, אבל אנחנו בוועדה לאחר דיון ובהסכמה, נתנו את ה-27.2.24 כמועד נוסף".

מצה"ל נמסר בישיבה כי 1130 משרתי מילואים אמורים להשתחרר עד ה-15 בינואר, וכי לגבי 688 משרתי מילואים מ-144 רשויות, טרם ידוע מתי ישוחררו. "נכנסנו לעבודה עם הפיקודים והיחידות, ונחזור עם תשובה לגבי מועד שחרורם".

הדיווח של אל"מ עינת רץ לוועדה, היום (צילום: ערוץ כנסת)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר