"נתמוך בכל מהלך"

ח"כ יאיר לפיד: "קורא לבני, גדי וגדעון לעזוב, נתניהו לא כשיר"

בני, גדי וגדעון נכנסו לשבת תחת נתניהו מפני שהאמינו שזה לטובת המדינה, אבל הם לא יכולים לתת לזה יד. כל עוד הם שם, כל עוד הם יושבים תחת נתניהו, הם נותנים לזה לגיטימציה.

קובי אטינגר | כיכר השבת |
יאיר לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד,נאם כהרגלו גם היום (שני) בפתיחת ישיבת סיעת יש עתיד הנערכת מדי יום שני בכנסת.

בפתח דבריו אמר: "בני גנץ, גדי אייזנקוט וגדעון סער צריכים לעזוב את הממשלה. הממשלה הזו לא כשירה להוביל את המלחמה. נתניהו לא כשיר להוביל את המדינה. זו ממשלה שבה הקבינט הבטחוני הפך לזירה של התקפות רעילות על צה"ל. זו ממשלה שממשיכה להעביר,  בעיצומה של המלחמה, מיליארדי שקלים לכספים קואליציונים מחפירים. זו ממשלה שאין לה עשיה מדינית ולא הגדירה תכלית איסטרטגית למלחמה".  

דבריו של לפיד, היום (צילום: ערוץ כנסת)

"בני, גדי וגדעון", הוסיף ואמר לפיד: "נכנסו לשבת תחת נתניהו מפני שהאמינו שזה לטובת המדינה. אולי זה היה נכון לפני שלושה חודשים, זה בטח לא נכון עכשיו. זו לא ממשלת אחדות, זו לא ממשלת חירום. הם לא מצילים את מדינת ישראל, הם מצילים את נתניהו. למען הלוחמים שלנו, למען החטופים והמפונים, לא נכון להשאיר בשלטון את בן גביר וסמוטריץ' וסטרוק. למען המילואימניקים ובני המשפחות שלהם לא נכון לתת להם להעביר עוד תקציב עברייני ומושחת".

לפיד אמר עוד: "כבר שבועות ארוכים מכונת הרעל של נתניהו ועוזריו תוקפת את הרמטכ"ל, את הצבא, את המפקדים והלוחמים. כל ישיבה של הקבינט הופכת להתקפה רעילה על הצבא. גדי ובני היו רמטכ"לים. הם לא יכולים לתת לזה יד. כמה שהם לא ימחו, כמה הודעות גינוי שהם לא יוציאו, כל עוד הם שם, כל עוד הם יושבים תחת נתניהו, הם נותנים לזה לגיטימציה".

"מדינת ישראל צריכה ממשלה אחרת", המשיך לפיד לתקוף את הממשלה: "וראש ממשלה אחר. יש עתיד תתן 24 אצבעות לכל מהלך של החלפת ממשלה. או בבחירות, או בממשלה חליפית. בראשה יכול לעמוד בני, גדי, יולי, כל מי שהם ירצו אנחנו נתמוך. אפשר להקים תוך זמן קצר ממשלה רחבה, הגונה, אכפתית, שתתן גיבוי לצה"ל, תעזור למילואימניקים, תעביר תקציב לטובת אזרחי ישראל. ממשלה שתחזיר את המפונים לביתם, תשים על השולחן תוכנית שיקום לאומית ותתחיל לבנות פה מציאות אחרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר