אפקט המלחמה

השר עמיחי שיקלי מתפטר | "לחסוך בתקציבים" 

השר עמיחי שיקלי מתפטר מהמשרד לשיוויון חברתי זאת בכדי לחסוך תקציבים | אחד המשרדים שהיו על הכוונת של נתניהו | שיקלי עדיין ישאר בתפקיד שר במשרד התפוצות (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו ושיקלי (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

השר עמיחי שיקלי מהליכוד מוותר על המשרד לשוויון חברתי כדי לחסוך כספי ציבור, כך מדווח הערב עמית סגל.

במכתב לרה"מ נתניהו מחזיר שיקלי את המשרד, ההערכה היא שנתניהו יעביר את המשרד לבכיר אחר ויסגור משרד אחר, חיוני פחות.

השר שיקלי כתב הערב כי "אתמול הודעתי לראש הממשלה שאני מוותר על תפקידי כשר לשוויון חברתי".

הוא הוסיף כי "לאור שנת התקציב הקרבה וההבנה כי פנינו לאתגרים כלכליים אדירים, אני מאמין כי זוהי ההחלטה הנכונה ביותר כעת. בנוסף, ביקשתי לחזור ולחדש את כהונתי כחבר כנסת במטרה לצמצם עלויות נוספות".

"לצד זאת, סוכם כי רשויות הבדואים ישארו תחת אחריותי במטרה להשלים את ״תכנית המיקודים״ - תכנית החומש הממשלתית להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב".

שיקלי הוסיף "חשוב לי לציין שאני מאמין בפעילותו של המשרד, שמופקד על הרשות לפיתוח חברתי-כלכלי בחברה הערבית, רשויות הבדואים (פיתוח והסדרת התיישבות) וכן על מתן מענים ממשלתיים לאוכלוסיות ייעודיות. הוא נותן זרקור ממשלתי על אוכלוסיות המצריכות קשב והתייחסות מיוחדת בחברה הישראלית".

לדברי שיקלי "מאז פרוץ מלחמת ״חרבות ברזל״ פעל המשרד במתכונת חירום: הוקם מוקד חירום ייעודי שתכליתו להבטיח קשר רציף עם ראשי הרשויות הערביות והבדואיות, מיפוי פערים וצרכים והפעלת מערך הכשרות לשעת חירום: הכשרות חובשים ועזרה ראשונה, הכשרות לתפעול חדרי חירום, הדרכות לניהול מתנדבים ועוד; במסגרת פעילות החמ״ל מופו פערי מיגון ביישובים ערביים בקו העימות להם ניתנו מענים; הושקו קמפיינים יעודיים, בוצעו הקרנות ייעודיות של סרטון הזוועות למנהיגים מהחברה הערבית; התקיימו פגישות שוטפות של ראשי רשויות ערביות עם נבחרי ציבור ובהם נשיא המדינה, שרי ממשלה וגורמי ממשל נוספים, ויחד עם התאחדות הסטודנטים, יזם המשרד את פרויקט מלגות ״עורף ברזל״ לשעת החירום הלאומית, אשר תומך במאות מלגאים ברשויות מקומיות המסייעים במתן מענים לתושבים, בייחוד ברשויות בהן נמצאת אוכלוסייה מפונה".

שיקלי סיכם "אני גאה בעובדי המשרד ובעומד בראשו, מאיר בינג, מהמנכ״לים האיכותיים והמנוסים ביותר בשירות הציבורי, שגילו חריצות ומסירות, ומודה להם על הזכות לעבוד יחד למען אזרחי ישראל"

כזכור, השר סמוטריץ׳ הבטיח בשבוע שעבר בפגוש את העיתונות שישקול לוותר על המשרד למשימות לאומיות של אורית סטרוק אם יתר סיעות הקואליציה יוותרו גם הם על משרדים

כבר תקופה שנתניהו מנסה ליצור כדור שלג בליכוד שייגרום לפיטורים נוספים, גם מצד השותפות, וסגירה של כמה שיותר משרדים מיותרים. שיקלי זו אבן שלישית בדומינו הזה, אחרי דיסטל ווולדיגר, ובקואליציה מקווים שלא האחרונה כך כתב הכתב הפוליטי של גל"צ שחר גליק.

נזכיר כי במשרד האוצר התכוונו להכריז על קיצוץ רוחבי בשורה ארוכה של משרדי הממשלה מלבד ההמלצה של האוצר על סגירת מספר משרדי ממשלה שהאוצר רואה בהם כמיותרים.

לפי הדיווח, בליכוד מתנגדים נחרצות לסגירת משרדים, אולם דווקא שר האוצר סמוטריץ' תומך בסגירת לפחות חלק מהמשרדים.

בנוסף דווח כי באוצר מתכוונים להפסיק את הסיוע לעסקים שהוכרז בשל המלחמה, לצד ביטול תוספות נקודות זיכוי מהורים לילדים בגילאי 0-3.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר