ארבל תקף | צפו בדבריו

ח"כ יאיר לפיד ממשיך להתחנן: "נתניהו לא כשיר. בואו נקים ממשלה אחרת"

לפיד - למרות שהתחייב שלא, ממשיך כל הזמן לעסוק בפוליטיקה בזמן בחירות ובזמן שמתנהל מצוד אחר מחבלים ברעננה: גם הפעם בנאומו השבועי, הוא בחר להשתלח בכל הבא ליד, שוב דיבר על הכסף לאברכים והתחנן להקים ממשלה חלופית | הנאום המלא • צפו (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
לפיד, בנאום בכנסת (צילום: מתוך הוידיאו)

ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד, נאם כהרגלו גם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת יש עתיד, במקביל לדיווחים על פיגוע ברעננה, שר הפנים ארבל תקף אותו.

"מדינת ישראל", פתח לפיד כפי שנוהג לפתו כל פעם בשבועות האחרונים - "צריכה שינוי. אנחנו מוכרחים שינוי. עכשיו. אי אפשר יותר לחכות. הממשלה הזו לא יודעת לנהל את המלחמה, דוחפת אותנו עמוק למשבר כלכלי שפוגע בכיס של כל אזרח, סיבכה אותנו בהאג. הממשלה הזו לא כשירה לנהל את המלחמה, נתניהו לא כשיר לנהל את המדינה".

"הם", טען לפיד: "ממשיכים להעביר מיליארדים בכספים קואליציוניים, לא מוכנים לסגור משרדים מיותרים. לפני שבוע שיקלי הודיע שהוא סוגר את המשרד לשיוויון חברתי כי הוא מיותר וזה סתם בזבוז כסף. היום הודיעו שפותחים אותו מחדש כדי שיהיה סידור עבודה למאי גולן. כל זה קורה בזמן שמילואימניקים בכל הארץ מתמוטטים כלכלית, עסקים קטנים קורסים. למדינת ישראל יש היום ממשלה גדולה מדי וצבא קטן מדי. זה צריך להיות להיפך. מול האתגרים העומדים בפנינו אנחנו צריכים ממשלה הרבה יותר קטנה וצבא הרבה יותר גדול".

הנאום היום של לפיד (צילום: דוברות)

לפיד המשיך להסית: "הממשלה הזו מקצצת בסל התרופות ובמערך בריאות הנפש, ומוסיפה מאות מיליונים למפעל הג'ובים הקרוי "זהות יהודית". מקצצת בתקציבי החינוך המיוחד, ומוסיפה כסף לאברכים שלא עובדים ולא מתגייסים. אחר כך יש להם את החוצפה להטיף לנו על אחדות העם. העם מאוחד, הבעיה היא הממשלה".

עוד הוא אמר: "ישיבות הקבינט ממשיכות להיות זירה מחפירה של השתלחויות, של מריבות, של דיונים שלא הולכים לשום מקום. בזמן מלחמה ראש הממשלה לא מדבר עם שר הבטחון. מביאים במיוחד את אמסלם כדי שיצעק על הרמטכ"ל. מנהלים מסע הסתה נגד מפקדי צה"ל וכוחות הבטחון. רק על זה, צריך לפטר אותם".

על ראש הממשלה אמר לפיד: "נתניהו איבד את אמונו של הנשיא האמריקאי הידידותי ביותר שישב אי פעם בבית הלבן. הוא איבד שליטה על השרים והח"כים הקיצונים שלו, הם שגורמים לנו נזק בל ישוער בזירה הבינלאומית. אי אפשר להמשיך ככה. המדינה מוכרחה שינוי. אנחנו יכולים תוך כמה שבועות להיות עם ממשלה אחרת".

"היא תתמקד במילואימניקים ובמשפחות שלהם, תחזק את הציבור היצרני והעובד, תכין תוכנית מדינית ליום שאחרי, תתן בטחון לאזרחי ישראל. זה לא בשמים, זה נקרא ממשלה עובדת. ממשלה שעושה את התפקיד שלה. יש עתיד מוכנה בכל רגע נתון לתת 24 אצבעות לממשלה חליפית, עם ראש ממשלה אחר. אם לא, אנחנו צריכים לצאת לבחירות בזק, ולחזור עם ממשלה אחרת. עם הממשלה הנוכחית אי אפשר להמשיך. צריך לפטר אותה".

לפיד עונה לשאלות הכתבים (צילום: דוברות)

שר הפנים משה ארבל בחר הפעם להגיב ללפיד ואמר: ״אני נעצב על דברי יו״ר האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד ביחסו המבזה למבקר המדינה ולמוסד המבקר על כלל עובדיו משרתי הציבור. על כולנו יחד, חרף הדעות השונות, לכבד את מוסדות השלטון ולנהוג בממלכתיות בעת שגרה וקל וחומר בעת חירום. רק יחד ננצח!״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר