"אירוע מלפני 11 שנה"

ח"כ אלמוג כהן נחקר בלהב 433 בחשד לחבלה בנסיבות מחמירות

הוא התייצב לחקירה הבוקר (חמישי) כשהוא מלווה בעורך דינו | היועצת המשפטית לממשלה אישרה לחקור את הח"כ על האירוע שהתרחש לכאורה לפני 11 שנה | כהן: "לא מצטער על האירוע" (פוליטי, משפט)

יוני גבאי | כיכר השבת |

חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית), נחקר הבוקר (חמישי) באזהרה, במשרדי להב 433 בלוד. כהן, חשוד בתקיפה וגרימת חבלה בנסיבות מחמירות בעת שהיה שוטר יס"מ לפני 11 שנה. החשד הוא כי הח"כ תקף תושב רהט בעת שנעצר על ידו בדרום.

לפי הדיווח של העיתונאי עמית סגל בחדשות 12, היועמ"שית בהרב-מיארה אישרה לחקור את הפרשייה. יצויין, כי החשד העיקרי נוצר בעקבות ציוץ ברשת החברתית X, בו כהן העלה תמונה שלו מתקופת שירותו במשטרה עם כיתוב: "אלה שלמטה זוכרים מה עשיתי בצבא".

בתמונה נראה אלמוג כהן כשהוא לובש מדים של שוטר יס"מ, ומתחתיו 3 עצורים כפותים. אחד מהם התלונן על אירוע שהתרחש בעת מעצרו כאשר לטענתו הוא הותקף קשות ונגרמה לו חבלה חמורה.

התמונה שהעלתה את החשד (צילום: מתוך ה-X של אלמוג כהן)

כזכור, בימים האחרונים טען כהן, כי הוא נחשף לפרשיית שחיתות חמורה, אודות אזרח שהשיג מידע מסווג במרמה בימים שלאחר מתקפת הפתע בשמחת תורה.

הפרשייה עצמה נחשפה על ידי הפרקליטות, המשטרה, צה"ל ושב"כ בהודעה לתקשורת, אולם כהן טען ברשת החברתית X, כי הדיווח הרשמי היה מגמתי ומרבית הפרטים החשובים שהיו בו לא דווחו לציבור.

כעת, מקורבים לח"כ טוענים, כי חקירתו באזהרה היום, היא חלק מניסיון השתקה של המערכות הרשמיות במדינת ישראל כנגדו.

הפוסט בו חשף כהן את הפרשייה הביטחונית (צילום: מתוך ה-X של כ"ח אלמוג כהן)

חבר הכנסת אלמוג כהן הגיב לחקירתו: "היום בבוקר נחקר ח״כ אלמוג כהן ביאח״ה-להב 433, בנוגע לאירוע הפס״ד בו השתתף ואף נפצע כלוחם בכוחות הביטחון בשנת 2013, זאת לאחר בקשתו של עופר כסיף לפתוח בחקירה בעניין".

הוא הוסיף כי אינו מצטער על האירוע: "ח״כ כהן שימש כל חייו הבוגרים כלוחם בכוחות הביטחון, לחם עם חבריו לנשק בשביעי לאוקטובר ואינו מצטער על דבר שעשה בשירותו למען המדינה וכנגד מבקשי רעתה".

"כמו כן", הוסיף הח"כ, "לא ניתן לנתק את האירוע הנ״ל מהעובדה שבשבועות האחרונים ח״כ כהן מדבר מעל כל במה על פרשה ביטחונית חמורה ודווקא כעת יש מי שמנסה להלך עליו אימים באמצעות זימון לחקירה מיותרת מלפני 11 שנים".

הוא בחר שלא לתקוף את המשטרה ומערכת אכיפת החוק וציין כי הוא "סומך ידיו על רשויות אכיפת החוק ומשטרת ישראל ואינו מתכוון לשנות את דרכו הדוגלת בחקר האמת עד גילויה ובגיבוי כוחות הביטחון באשר הם, למען בטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל".

מהמשטרה נמסר: "בהנחיית היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה, היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 זימנה היום לחקירה את ח"כ אלמוג כהן, בחשד למעורבותו באירוע תקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות, שהתרחש בשנת 2013 במהלך הפגנה ביישוב חורה, עת שירת ח"כ אלמוג כהן כשוטר".

"בהתאם להנחיית היועמ״ש לממשלה ופרקליט המדינה, החקירה מבוצעת על ידי המשטרה וזאת בעקבות מידע עדכני שהתקבל. בסיום חקירתו שוחרר ח"כ כהן".

השר בן גביר מגיב לחקירה של ח"כ אלמוג כהן

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב על חקירתו של חבר מפלגתו ח"כ אלמוג כהן: "ההנחיה של היועצת המשפטית לממשלה לחקור את ח"כ כהן על אודות אירוע שאירע לפני למעלה מעשור, היא חמורה ומעלה ריח חריף של רדיפה פוליטית".

מפרקליטו של ח"כ אלמוג כהן, עו"ד אפרים דמרי נמסר: "ח״כ אלמוג כהן נחקר תחת אזהרה ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, הוא נחקר על מקרה משנת 2013 שהיה שוטר יס״מ, כנראה שמנסים להשתיקו בפרשיה אחרת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר