האזהרה והציפייה

סעודיה מתייחסת לנורמליזציה עם ישראל אחרי המלחמה: "לא על חשבון הפלסטינים"

שגרירת סעודיה לארצות הברית הבהירה כי "מכירה לחלוטין בצורך שישראל תרגיש בטוחה, אבל זה לא יכול להיות על חשבון העם הפלסטיני" | היא קראה להפסקת אש והזהירה מהסלמה רחבה: "עלולה להחזיר את המזרח התיכון לעידן האבן" (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הפצצה ישראלית על עזה (Atia Mohammed/Flash90)

שגרירת סעודיה לארצות הברית, רימה בינת בנדר אאל סעוד, מזהירה היום (חמישי) בריאיון לרשת CNN האמריקנית כי "הסלמה רחבה יותר עלולה להחזיר את המזרח התיכון לעידן האבן".

השגרירה, שהתייחסה למלחמה בארגון הטרור הרצחני ברצועת עזה, חזרה על קריאתה להפסקת אש בעזה. היא הוסיפה כי "יש טראומה וכאב משני הצדדים, אבל מה שאנחנו יכולים לעשות עכשיו זה הפסקת אש".

היא המשיכה: "כמה ילדים עוד צריכים למות? כמה הורים צריכים עוד לאבד את פרנסתם? זה לא יכול לקרות יותר". השגרירה הוסיפה והדגישה כי סעודיה "מכירה לחלוטין בצורך שישראל תרגיש בטוחה, אבל זה לא יכולה להיות על חשבון העם הפלסטיני".

לדבריה, "הדרך היחידה לשגשוג עבור המזרח התיכון היא אחדות ושגשוג כלכלי שלו". בסוגיית נורמליזצית היחסים עם ישראל אמרה אאל סעוד שזה משהו שסעודיה שמה על השולחן אבל "לא בלי העם הפלסטיני".

נציין כי דבריה של השגרירה מגיעים ברקע הדיווחים על יוזמה ולפיה מדינות ערב מקימות יוזמה להביא להפסקת אש בעזה כחלק מתוכנית רחבה יותר שתוביל לנורמליזציה עם ישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר