התייאש מהפלת הממשלה?

לפיד מבקש מנתניהו: "במקום לריב, בוא נשב יחד" | צפו

מדי יום שני, ח"כ לפיד תוקף בחריפות את הממשלה וקורא להפלתה, תןך שהוא מתחנן לכל ראשי המפלגות להצטרף אליו. השבוע, אולי מרוב ייאוש, הוא החליט לנקוט אסטרטגיה חדשה (חדשות, פוליטי)

דוד הכהן | כיכר השבת |
לפיד, בנאום בכנסת (צילום: מתוך הוידיאו)

ראש האופוזיציה חבר הכנסת יאיר לפיד, נואם מדי שבוע ביום שני בפתח ישיבת הסיעה בכנסת, וכמנהגו, הוא תוקף בחריפות את הממשלה וקורא להפלתה בכל דרך - למרות המלחמה, היום (שני) הוא החליף אסטרטגיה והוא קורא לראש הממשלה נתניהו לשבת יחד ולדבר.

הקריאה של לפיד לנתניהו (צילום: ערוץ כנסת)

"לפני שבועיים", פתח לפיד את נאומו בחדר הסיעה בכנסת, "הודענו שאם ממשלת ישראל תשים תקציב עם כל הכספים הקואליציוניים, עם כל המשרדים המיותרים, בלי שום התחשבות בציבור היצרני והעובד, בלי שום התחשבות באנשי המילואים, אז אנחנו נעשה מה שלא עשינו מתחילת המלחמה – נשים בתגובה הצעת אי אמון בממשלה".

"אתמול", הוסיף לפיד, "הממשלה דחתה בשבוע את התקציב, אז אנחנו נחכה עוד שבוע עם הצעת האי אמון. יש להם הזדמנות נוספת לעשות את מה שהם הבטיחו: לשים תקציב אחר לגמרי. למען הלוחמים, למען אנשי המילואים, בלי כספים קואליציוניים, בלי משרדי ממשלה מיותרים, בלי פוליטיקה על חשבון אזרחי ישראל".

לפיד פנה בקריאה לראש הממשלה: "בינתיים, אם כבר הכל נדחה. אני רוצה לשלוח מפה הצעה לראש הממשלה. במקום מריבות בזמן מלחמה. במקום כל הפוליטיקה, יש לי הצעה לבנימין נתניהו: בוא נשב, אתה ואני, ראש הממשלה וראש האופוזיציה, ונסגור תאריך לבחירות. הרי בסוף זה יקרה במילא. או באי-אמון קונסטרוקטיבי, או שיהיה רוב לפיזור הכנסת. ייקח עוד חודש, עוד חודשיים. בסוף זה יגיע. יש מספיק אנשים בקואליציה שלך שלא יכולים לשאת את זה יותר".

"גם אתה יודע", המשיך לפיד בפנייתו לנתניהו, "שהממשלה הנוכחית מסוכנת לעם ישראל. זו ממשלה לא כשירה לנהל מלחמה, לא כשירה לנהל כלכלה במשבר. אחרי האסון הגדול בתולדות המדינה צריך ממשלה שתקבל מחדש את אמון הציבור, את אמון מערכת הבטחון, שתהיה לה תוכנית ליום שאחרי. מר נתניהו, בוא נחסוך את כל הפוליטיקה לעם ישראל ולמדינת ישראל. נשב, נסגור תאריך לבחירות, נסגור כללי משחק, נסגור בינינו איך לנהל את זה בשביל שזה לא יפגע במאמץ המלחמתי".

לפיד הוסיף להתחנן: "אני מוכן לדון בכל הצעה סבירה. נעשה דיון, נסגור תאריך, נחסוך מעם ישראל את כל ההתכתשויות המיותרות בזמן שהלוחמים שלנו בעזה, מאות אלפי ישראלים מפונים מבתיהם והחטופים נמצאים עדיין במנהרות החמאס. ישראל צריכה שינוי, והשינוי יגיע, אבל אפשר לעשות אותו בלי לקרוע את העם. הגיע הזמן שההנהגה תתן דוגמא שאפשר לעשות את זה אחרת. באופן מכבד, באופן מוסכם, בהחלטה משותפת של שני חלקי הבית. מר נתניהו, בוא נשב, נסגור בינינו תאריך לבחירות, נצא לדרך חדשה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר