נחשף במהלך הביקור

מאחורי הגב של קבינט המלחמה; רה"מ אישר הכנסת קמח לרצועת עזה 

לפי דיווח של חדשות 12, נתניהו אישר הכנסה של משאיות קמח מישראל לרצועת עזה, שיועברו מנמל אשדוד למעבר כרם שלום ויספיקו לחצי שנה הקרובה • בסביבת רה"מ טענו כי לא התקבלה החלטה בנושא אך הדבר התגלה לחברי קבינט המלחמה בעקבות ביקורו של שר החוץ של ארה"ב בישראל (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
קבינט המלחמה (חיים צח לע"מ)

במהדורה המרכזית של חדשות 12 פורסם הערב (רביעי) כי למרות הכחשותיו של ראש הממשלה לכאורה, הוא אישר להעביר קמח לרצועת עזה למשך חצי השנה הקרובה - בלי לעדן בכך את חברי קבינט המלחמה.

ההחלטה לאפשר את ההעברה, נחשפה בפני חברי הקבינט בזמן ביקורו של שר החוץ האמריקאי , אנתוי בלינקן, בשבוע שעבר בישראל.

לפי הדיווח, נתניהו אישר העברה של קמח בכמות שתספיק לחצי שנה, והוא יועבר מנמל אשדוד דרך מעבר כרם שלום. מדובר בכמות של 114 אלף טון קמח.

בלינקן משתתף בישיבת הקבינט (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

בתחילת העניין, המידע בנושא הוסתר מחברי הקבינט והממשלה כולה. שרים ששאלו על כך נענו כי טרם התקבלה החלטה בנושא. אלא שהתברר כי מאחורי הגב של חברי הקבינט ראש הממשלה התחייב בפני האמריקנים למשלוחי קמח רציפים בחצי השנה הקרובה.

מלשכת רה"מ נמסר בתגובה לכתבה: "קבינט המלחמה דן בנושא וכל חברי הקבינט אישרו אותו. מדובר במשלוח אמריקני שהגיע לאשדוד עבור עזה לפני המלחמה ובמשלוח נוסף שעושה את דרכו עכשיו. הקמח יכנס בהדרגה ולא ישנה את מספר המשאיות שנכנס לרצועת עזה מדי יום".

עוד טענו בלשכת רה"מ: "הניסיון לצייר כאילו ישראל מכניסה לעזה אספקת קמח לחצי שנה מראש - אינה נכונה. ישראל נענתה לבקשה אמריקנית להעברת משלוח קמח אמריקאי שהגיע לנמל אשדוד לפני המלחמה, ומיועד לעזה. הקמח יחולק באופן ומדורג על פני תקופה של חודשים, ולא בבת אחת כפי שדווח. משלוחי הקמח לא ישנו את מספר משאיות הסיוע ההומניטרי עליו הוחלט שיכנס לעזה. קבינט המלחמה דן ואישר את המשלוח, והקבינט המורחב עודכן על החלטה זו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר