בדיון הביטחוני בכנסת

תושבת בנימין זעקה: "אני ישנה עם סכין מתחת לכרית כדי להגן על הילדים שלי"

בדיון בועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני יו"ש השתתפה תושבת בנימין שזעקה: "לא אתן שיהיה עוד שם של נרצח או נרצחת בגלל רפיון אוזלת יד, והתייפיפות נפש הזויה" (בכנסת)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הדיון, הבוקר (צילום: דוברות ח"כ סוכות)

תרחיש חדירת מחבלים ליישובי יהודה ושומרון, ו'היפוך קנים' שבו שוטרי הרשות מצטרפים לאירועי הטרור - הוצג הבוקר (שני) בדיון בועדת המשנה של ועדת חוץ וביטחון לענייני יו"ש בראשות ח"כ צבי סוכות.

בדיון השתתפו חברי הכנסת בועז ביסמוט ואריאל קלנר (הליכוד), מאיר כהן (יש עתיד), לימור סון הר מלך (עוצמה יהודית), נציגי מנהלת ההתיישבות והיחידה להתיישבות, נציג פיקוד מרכז ופקע"ר, וגורמי ביטחון נוספים.

בפתח הדיון הציג מנהל מכון המחקר 'מבט לתקשורת הפלסטינית' יונתן מרקוס סקר לפיו 98% מהפלסטנים ביו"ש ובעזה הרגישו גאווה אחרי שמחת תורה. מרקוס הדגיש: "הנתונים מדברים בעד עצמם, זה לא חמאס זו הרשות".

במהלך הדיון התייחסו נציגי ההתיישבות לתחושת הביטחון ביישובי יו"ש, נוכח המציאות הביטחונית הנוכחית כשרבים מתושבי האזור גויסו לשירות מילואים במסגרת "חרבות ברזל".

בדיון השתתפה בין היתר גן אסתר הילמן, תושבת בנימין ומראשות פורום 'שומרים על הבית', שסיפרה: "הגעתי לכאן היום כדי לדבר על הסכנות הקיומיות שאנחנו עוברים כל דקה ודקה באיזור שבו אנו גרים. מה אני מבקשת? די להתגונן! די להוריד את הראש, ודי לרצח של העם היושב בציון! אנחנו רוצים לחיות כאן בביטחון.

הילמן התחננה בפני הנוכחים: "תנו גב לרבש"צים שלנו, תנו להם תחמושת, ותנו להם אור ירוק כדי להרתיע את התושבים בכפרים הערביים! השיטה הזו של להתמגן ולהסתתר רק גרמה לנו להוריד את הראש ולסתום את הפה".

היא הוסיפה: "לא אתן שיהיה עוד שם של נרצח או נרצחת בגלל רפיון אוזלת יד, והתייפיפות נפש הזויה, בבוקר ה-7/10 בעלי גוייס בצו 8, הוא הצטרף ליחידה שלו כדי להילחם, וכל הזמן הזה אני ישנה עם סכין מתחת לכרית כדי להגן על הילדים שלי, זה נראה לכם נורמלי?".

דברי החכ"ים

יו"ר הועדה, ח"כ צבי סוכות, אמר בפתח הדיון: "המצב ביהודה ושומרון בוער עוד לפני המלחמה. הסכנות ברורות ומיידיות, הטרור נוהג לשכפל את עצמו, והחשש של השתלטות על יישוב הוא אמיתי ומסוכן, גם סוגיית היפוך הקנים, כלומר הפניית קני הנשק של שוטרי הרש"פ נגד כוחותינו – מטרידה ביותר".

יו"ר הועדה הוסיף: "בעזה גילינו שעובדי אונר"א פועלים נגדנו בכל הכוח, שבתי הספר ובתי המחסה שלהם הם קיני טרור. קשה להאמין שיש מי שסובר היום שאפשר לסמוך עליהם – הם טרוריסטים במסווה, או בלי מסווה – זה עלול להיות מסוכן ביותר.

"היום ביקשנו לשמוע פה, בוועדה, את ארגוני החברה האזרחית, אנשי השטח, ואת נציגי התושבים בכל רחבי יו"ש – כדי לוודא שהפעם לא נפספס חלילה את הסכנות, לא נתעלם מההתראות ולא נמצא את עצמנו, חלילה במשבר נוסף".

לדבריו: "בשביל לוודא שהמשפט 'מה שהיה הוא לא מה שיהיה' לא יהפכו לסתם עוד מטבע לשון אלא למציאות אמיתית, הזמנו היום גם את המתריעים בשער, וגם את אנשי הצבא וכוחות הביטחון שעובדים קשה כדי להגן עלינו, המתיישבים. לצד התודה הגדולה שלנו על המסירות לכוחות הביטחון, יש לנו גם שאלות קשות ודחופות. אנחנו מקווים שהדיון הזה יהיה דיון פורה בו נקבל תשובות טובות, מלאות ומשמעותיות שירגיעו אותנו".

ח"כ אריאל קלנר אמר בדיון: "הרשות היא גוף נאצי ותומך טרור גם אם הם עוד לא הפכו קנים. המציאות הזו זועקת לשמים. מדובר בשאלה של האם ולא מתי. לצערי אנחנו בתפיסה של ה6 לאוקטובר בנוגע לרשות הפלסטינית. מדברים על אינטרסים ומתעלמים מכוונות ויכולות הם מדברים על זה במפורש ומאדירים רוצחים. הרשות נמצאת ס"מ מאיתנו, מתמרצת ומחנכת לטרור, גוף נאצי שמחנך לאנטישמיות".

ח"כ לימור סון הר מלך הוסיפה: "האויב שלנו מעוניין לרצוח אותנו ואנחנו צריכים ליצור הרתעה. אם הייתה הרתעב לא היינו צריכים את הדיון היום. ההרתעה צריכה להיות לא באמצעות התגוננות אלא באמצעות מבצע יזום נגד הרש״פ. אנחנו נפעל ונדרוש תשובות ותכניות אופרטיביות כדי שהקונספציה תשתנה, כי אחרת כל יום הוא פוטנציאלי להיפוך קנים ואז חלילה יהיה כבר מאוחר מדי".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר