"רק אנחנו ימין" | צפו

ח"כ ליברמן: "נתניהו נלחם בחמאס? קצת צניעות, הוא טיפח אותם"

חבר הכנסת ליברמן, שב גם השבוע לעסוק בנושאים הביטחוניים ותקף את התנהלות הממשלה, קודם לכן, הוא התייחס גם להדחת עופר כסיף ועל כנס הימין שהתקיים היום בירושלים | צפו בדבריו (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ליברמן היום (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם גם היום (שני) כמדי שבוע בפתח ישיבת הסיעה בכנסת.

"ראשית כל", פתח ליברמן את דבריו, "רוצה להודות לח"כ פורר על המהלך שהוביל להדחת ח"כ עופר כסיף מהכנסת. מה שצורם לי זה לראות את יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ מירב כהן שהודיעה שסיעתה תתנגד להצעתנו, דווקא על רקע הצעת אי האמון של יש עתיד. זה כנראה לא במקרה שלפיד לא חתם על דרישתנו להדיח את כסיף, ואליו הצטרף גם בני גנץ וגדי אייזנקוט שלא חתמו על הדרישה להדיח את כסיף מהכנסת".

"והדבר המוזר ביותר", הוסיף ליברמן, "זה שראש הממשלה בעצמו לא חתם. אני שמעתי את הקשקושים שאומרים שהוא לא יכול לחתום כי הוא ראש הממשלה. אין שום סתירה בין השניים, לפני שהוא ראש ממשלה, הוא חבר כנסת וזה שהוא מנסה להתחמק, כנראה גם זה לא במקרה. אני ראיתי את הטרלול בהצהרתו של ראש הממשלה שאומר שהוא נלחם בחמאס".

"קצת צניעות", דרש מי שהתחייב לחסל את הנייה תוך 48 שעות, "מי שנלחם בחמאס הם חיילי צה"ל. ראש הממשלה זה מי שטיפח את חמאס כל החיים, וגם עכשיו ממשיך לחזק אותם עם 260 משאיות שנכנסות מכרם שלום, עם דלקים, תרופות וקמחים. זה לא סיוע לנזקקים, זה סיוע לחמאס. כולנו שמענו את הדיווח של ראש השב"כ, על כך ששבעים אחוז מסך המשאיות שנכנסות, חמאס משתלט עליהן מיד, ואלו שלא, אונר"א מעבירה לו. ומי אלו אנשי אונר"א? עוד סניף של חמאס".

דבריו של ליברמן, היום (צילום: ערוץ כנסת)

"לגבי תקציב המדינה", הוסיף ליברמן ואמר, "שעדיין לא הוגש. זאת הפרה ועבירה על חוק יסוד התקציב. הממשלה מחויבת להגיש אותו עד ה-20 לינואר, זה שעדיין לא הגישו אותו זאת שערורייה, הממשלה בעצמה עוברת על החוק. ומה כולל חוק התקציב? 35 מיליון שקלים לעידוד ההשתמטות, עכשיו בזמן מלחמה. אני מאוד מקווה שהטרלול הזה יגיע לסופו".

בנוגע לכנס שהתקיים אתמול בירושלים, אמר ליברמן: "אני ראיתי את כל ההזיה הזאת, ושמעתי את שר התקשורת קרעי שמדבר על טרנספר. בינתיים הוא לא מסוגל לעשות טרנספר לאלג'זירה ולסגור אותה. אז מספיק עם כל הקשקושים האלו, שיתמקדו בעבודה המעשית. הקואליציה הזאת הפקירה את כל הגליל. 120 אלף איש, חלקם בהחלטת ממשלה וחלק גדול שהחליטו על דעת עצמם לעזוב את הצפון הם לא רואים את הסוף. אז שיתעסקו בדברים פרקטיים ויפסיקו לפזר הצהרות".

על היחס למדינות השכנות - אמר ליברמן, "חייב לגבות מחיר מכל אחד, לא יכול להיות שרק נספוג וכל הזמן ניתן את הלחי השניה. למשל עד היום לא ניתקנו יחסים דיפלומטיים עם דרום אפריקה. היינו צריכים לנתק ולקרוא לקהילה היהודית בדרום אפריקה לעלות לישראל. גם מצרים, תמיד שהיו צריכים את עזרתנו, הם קיבלו, גם כשדאע"ש השתלטו על סיני, גם כשהם ביקשו מתוך דאגה ביטחונית להכניס כוחות נוספים בניגוד להסכמי קמפ דייוויד נתנו להם את האופציה".

"אי אפשר", הוסיף וטען ליברמן, "שתמיד נגבה אותם, והם ישחקו משחק כפול. רוב הנזק והפגיעות זה באמצעות אותם טילי נ"ט שחמאס הבריח מסיני, מעל ומתחת לציר פילדלפי, והמצרים לא נקפו אצבע כדי לעצור את ההברחות האלה, לכן לא צריך לשאול אותם, אלא להשתלט על הציר. בלי זה אין טעם לכל הלחימה. גם עכשיו יש הברחות דרך הציר, זה כמו ברז מים פתוח ואנחנו בקצה מנסים לנגב את המים עם הסמרטוט. זה לא עושה שכל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר