בצל המלחמה

סקר חדש: גנץ ממריא, ישראל ביתנו ועוצמה יהודית ראש בראש   

סקר חדש שפורסם הערב בחדשות 12 מעלה כי מפלגת המחנה הממלכתי שוב מובילה עם 37 מנדטים, הליכוד  עם 18 - וסמוטריץ' על סף אחוז החסימה • ומה יקרה אם איזנקוט יחליף את גנץ? (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
לפיד ונתניהו (צילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90)

לצד המלחמה שנמשכת בדרום, נראה כי לפחות השותפים הטבעיים בממשלה חזרו לעשות פוליטיקה עם כנסים ואפילו אמירות על עתידה של הממשלה והצורך בבחירות.

סקר חדש שפורסם הערב (שלישי) בחדשות 12 מגלה נתונים די מעניינים על תמונת המצב של המנדטים אותו מחלק הציבור לראשי המפלגות.

לפי הסקר, המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ זוכה ל-37 מנדטים, הליכוד בראשות נתניהו עם 18 (חצי מהמחנה הממלכתי) יש עתיד בראשות ראש האופוזיציה לפיד יציבה על 14 מנדטים, ש"ס בראשות דרעי נחלשת בהשוואה לסקר הקודם ויורדת במנדט ל-10, ואילו ישראל ביתנו ועוצמה יהודית של בן גביר עם 8 כל אחת. 

יהדות התורה נשארת עם 7 מנדטים בדומה לסקר הקודם, חד"ש-תע"ל ורע"ם עם 5 מנדטים כל אחת. מרצ שומרת על כוחה עם 4 מנדטים, והציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד. מי שלא עוברות את אחוז החסימה הן בל"ד והעבודה. יחס הגושים הפולטים: 73 לאופוזיציה (כולל המחנה הממלכתי), בנוסף לחד"ש-תע"ל - מול 47 לקואליציה (ללא המחנה הממלכתי).

עורכת הסקר היא חברת מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע ומועד איסוף הנתונים היה היום לאחר כנס הימין שהתקיים אמש בבנייני האומה בירושלים.

גנץ ואיזנקוט, מי יוביל? (צילום: Photo by Tomer Neuberg/Flash90)

לגבי שאלת ההתאמה לראשות הממשלה, גנץ מוביל עם 41% על נתניהו שזכה ל-23%; 29% השיבו שאף אחד מהם לא מתאים. בשאלת ההתאמה של לפיד מול נתניהו, האחרון מוביל ב-2% בלבד (29% מול 27%). בנוסף, הציבור חושב שגדי אינזקוט מתאים יותר לראשות הממשלה עם 36%, לעומת נתניהו עם 21%. 31% סבורים שאף אחד מהם לא מתאים לתפקיד.

בסקר גם נחשף נתון מעניין, לפיו אם בראשות המחנה הממלכתי היה עומד השר גדי איזנקוט - במקומו של גנץ המחנה הממלכתי היה זוכה ל 38 מנדטים, מנדט אחד יותר ממה שמשיגה המפלגה בראשות גנץ - וזאת על חשבון יש עתיד שיורדת ל-13 מנדטים. מפת הגושים לא משתנה, ונשארת עם 73 לאופוזיציה ו-47 לקואליציה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר