אחרי השעוריות שהתגלו

נתניהו: "אונר"א סיימה את תפקידה ברצועת עזה; סוכנות אחרת צריכה לבוא במקומה"

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם שגרירים המייצגים מדינות רבות באו"ם והבהיר כי על רקע שיתוף הפעולה של סוכנות אונר"א עם ארגוני הטרור היא חייבת לסיים את פעילותה ברצועה ובמקומה צריכה להגיע סוכנות אחרת שתפעל בהוגנות (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
נתניהו עם השגרירים (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם משלחת שגרירים לאו״ם, המייצגים את המדינות: מלטה, בולגריה, צ׳כיה, הונגריה, רומניה, אוקראינה, סלובניה וסיירה לאון,

הפגישה התקיימה בהובלת שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, בלשכת רה"מ בירושלים.

בדבריו אמר נתניהו: אני שמח שבאתם לחזות במו עיניכם ולשמוע במו אוזניכם את הראיות של הטבח והברוטליות.

עוד הדגיש רה"מ: "האו"ם אינו ארגון מצטיין בכל הנוגע לטיפול בישראל, הוא מוטה לעיתים קרובות באופן בלתי ייאמן. יש לו מועצה לזכויות אדם, כביכול, שמקדישה חלק ניכר של ההחלטות שלה נגד ישראל ואף לא אחת נגד איראן, תימן או מקומות אחרים שבהם יש אכזריות ותוקפנות"

אין הכוונה שהם צריכים לגנות גם אותם וגם אותנו - לא, משום שישראל נלחמת את מלחמתה של הציוויליזציה נגד הברבריות, משום שהיא מגיבה להתקפות אכזריות שבוצעו ללא התגרות מצידנו, ומשום שהיא עושה את זה במאמץ הגדול ביותר שצבא כלשהו אי פעם הקדיש להמעיט ככל הניתן פגיעה באזרחים, בזמן שאנחנו נלחמים נגד אויב שמבצע פשע מלחמה כפול. הוא גם פוגע באזרחים שלנו, משחית את גופותיהם, שורף תינוקות בעודם בחיים וזוועות רבות אחרות, שרק בשואה ראינו דברים כאלה מתבצעים נגד העם היהודי.

(צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)
(צילום: איתי בית-און / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

עוד הדגיש ראש הממשלה: לדרום אפריקה היתה החוצפה לפנות עם זה לבית הדין הבין לאומי ולהאשים אותנו בביצוע רצח עם נגד מי שלמעשה הוא ארגון שמבצע רצח עם. הדבר הנורא ביותר הוא שרבים מהאישומים, כוזבים וחסרי שחר, שהאשימו אותנו בהם בהאג, הוגשו בידי עובדים של אונר"א. בשבועות האחרונים גילינו שעובדי אונר"א השתתפו בטבח.

הגיעה העת שהקהילה הבין לאומית והאו"ם עצמו יבינו שחייבים לסיים את המשימה של אונר"א. אונר"א מנציחה את עצמה. היא מבקשת לשמר את עניין הפליטות הפלסטינית. עלינו להחליף את אונר"א בסוכנויות או"ם אחרות וסוכנויות סיוע אחרות, אם נרצה לפתור את בעיית עזה כפי שאנחנו מתכננים לעשות. קיימות סוכנויות או"ם אחרות, קיימות סוכנויות אחרות בעולם - הן חייבות להחליף את אונר"א.

חמאס חדר לשורות אונר"א. הארגון פועל בשירות חמאס, בבתי הספר שלו ובמקומות אחרים. אני אומר את זה בצער רב, משום שייחלנו לגוף אובייקטיבי ומועיל שיציע סיוע. אנחנו זקוקים לגוף כזה היום בעזה. אונר"א אינו הגוף הזה. חייבים להחליף אותו בארגון או בארגונים שיבצעו את המשימה".

שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן אמר: "כל מדינה שממשיכה לממן את אונר״א לפני חקירה מקיפה של הארגון צריכה לדעת, שכספה ישמש לטרור והסיוע שיועבר לאונר״א עלול להגיע למחבלי החמאס במקום לאוכלוסיה בעזה. אני קורא לכל המדינות התורמות להקפיא את תמיכתן ולדרוש חקירה מעמיקה שתקיף את כל עובדי הארגון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר