בעקבות סערת בן גביר

דרעי צייץ באנגלית: "‏תודה לך נשיא ארה״ב ג'ו ביידן"

על רקע המתקפה של בן גביר על נשיא ארה"ב ביידן, יו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם ציוץ בעברית ובאנגלית. "תודה לך נשיא ארה"ב ג'ו ביידן", כתב דרעי, "עם ישראל יזכור לעולם איך עמדת לימין ישראל באחת מהשעות הקשות ביותר שלנו"

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אריה דרעי בהבדלה, אמש בקריה (צילום: מתוך הטלגרם של ירון אברהם)

יו"ר ש"ס אריה דרעי, פרסם ציוץ בעברית ובאנגלית. "תודה לך נשיא ארה"ב ג'ו ביידן", כתב דרעי, "עם ישראל יזכור לעולם איך עמדת לימין ישראל באחת מהשעות הקשות ביותר שלנו.

"אתה ואמריקה מלכות של חסד", הוסיף דרעי, "גם בין ידידים וחברים יש חילוקי דעות. אתה משלם מחיר אישי ופוליטי כדי לעזור לנו ועל כך נודה לך לעולם".

יו"ר חתם את הציוץ וכתב: "אלוקים ישמור אותך ואת אמריקה".

הציוץ באנגלית, צעד חריג, מתפרסם על רקע הראיון של איתמר בן גביר, בו תקף את נשיא ארה"ב ג'ו ביידן.

כפי שדיווחנו מוקדם יותר, עיתון ה'וול סטריט ג'ורנל' מפרסם הבוקר (ראשון) ריאיון נדיר עם השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, אותו מכנה ה'וול סטריט' "המכשול האפשרי בפני עסקת חטופים".

השר שהתראיין מבני ברק אמר כי נתניהו נמצא בצומת דרכים, והוא יצטרך לבחור בין שתי האופציות, אמר בן גביר. "הוא צריך לבחור לאיזה כיוון הוא ילך", הדגיש השר לביטחון לאומי.

באורח מפתיע השר בחר בראיון לעיתון אמריקני לתקוף באופן ישיר את הנשיא ביידן: "במקום לתת לנו את הגיבוי המלא שלו, ביידן עסוק במתן סיוע הומניטרי ודלק, שמגיע לחמאס", אמר בן-גביר, כשהוא משמיע את הגישה הימנית והתחושה של הציבור הרחב בקרב מצביעיו. "אם טראמפ היה בשלטון, ההתנהלות של ארה"ב הייתה שונה לחלוטין", תקף בן גביר את ביידן.

בראיון הזהיר בן גביר כי יש לו מספיק כוח כדי להפיל את הממשלה ושהוא מתכוון לעשות את זה אם ישראל תחתום על עסקה גרועה.

השר לבט"ל אמר כי יתנגד לכל עסקה שבה משחררים אלפי מחבלים או שבמסגרתה תסתיים הלחימה טרם יובס חמאס. בן גביר הוסיף כי ביידן "פוגע במאמץ המלחמתי".

השר הוסיף כי החזון שלו הוא לעודד הגירה מרצון מעזה או כלשונו "לעודד את תושבי עזה להגר מרצונם למקומות ברחבי העולם", אפילו באמצעות תמריצים כספיים. "זה הדבר ההומניטרי האמיתי", אמר השר בריאיון. הוא אף הדגיש כי לפי חומרים מודיעיניים אליהם הוא נחשף בתוקף תפקידו כשר, ישנה נכונות אצל הפלסטינים למהלך שכזה.

למרות האמירות החריפות, בן גביר הדגיש כי הוא אינו מתכוון "למשוך את הקרקע מתחת לרגליו" של נתניהו, לאור כך שאלו שיחליפו אותו יהיו אנשי שמאל.

"בעזרת השם, אני אגיע רחוק," אמר בן-גביר, חיוך מתפשט על פניו.

מימין ומשמאל הגיבו לציוץ החריג של דרעי. "צודק דרעי", כתב נדב פרי, "איזו תכונה מגעילה ונפסקת היא כפיות טובה".

מאיר אטינגר, כתב: "דרעי יותר מהניסיון: כדי להקים מדינה פלסטינית לא צריך לתמוך. צריך רק לא להפריע למי שדוחף אותה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר