שוקל להתגייר

עם הרב המקורב: נשיא ארגנטינה החדש נחת בישראל - והכריז על העברת השגרירות לירושלים | צפו

הוא נחשב לאוהד ישראל גדול, הכריז על העברת שגרירות מדינתו לירושלים, התפלל בציון הרבי מליובאוויטש אחרי זכייתו ואף אמר ששוקל להתגייר: נשיא ארגטינה חאבייר מיליי נחת בישראל, מלווה ברבו (מדיני)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: יוסי פונס, משרד החוץ)

נשיא ארגנטינה, חאבייר מיילי, נחת היום (שלישי) בישראל, בביקורו המדיני הראשון כנשיא ארגנטינה. שר החוץ ישראל כ"ץ קיבל את פניו.

יחד עם הנשיא מיילי, נחתו שרת החוץ של ארגנטינה, דיאנה מונדינו, מזכ״לית הנשיאות, קארינה אליזבת' מיילי, ורבו של הנשיא, הרב שמעון אקסל ואחניש.

שר החוץ כ"ץ הודה למיילי על תמיכתו במדינת ישראל ועל בואו לחזק את העם היהודי ומדינת ישראל מול מתקפת מרצחי החמאס. הוא גם הודה לנשיא על הכרתו בירושלים כבירת ישראל.

כץ הוסיף כי כעת, עם הגעתו למדינת ישראל, זה הזמן להכריז על העברת שגרירות ארגנטינה לירושלים. בתגובה, הודיע הנשיא מיילי על החלטתו להעביר את שגרירות ארגנטינה לירושלים.

שר החוץ ישראל כ"ץ לנשיא מיילי: "אתה אדם ערכי שמחויב רק לאמת ולא פלא שבחרת להגיע מיד לישראל לתמוך בנו במאבק הצודק להגנתו של העם היהודי מול מרצחי החמאס. מודה לך על הכרתך בירושלים כבירת ישראל ועל הכרזתך כעת על העברת שגרירות ארגנטינה לירושלים בירת העם היהודי ומדינת ישראל! ברוך הבא לישראל אדוני הנשיא - Viva La Libertad!".

מיליי, נחשב לאוהד ישראל, וכמי שנמצא בידידות גדולה עם רבני ארגנטינה. ימים אחדים לאחר שנבחר לנשיאות, המקום הראשון אליו בחר לטוס, כיעד מחוץ למדינתו, היה לציונו הקדוש של הרבי מליובאוויטש בניו יורק, לברכתו הוא זוקף את נצחונו בבחירות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר