"גאים לעמוד לצדכם"

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב: "כשמאיימים על ישראל – מאיימים למעשה על החירות"

יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב: "ישראל וארה"ב נמצאות במלחמת ציביליזיות נגד אויבי החירות עצמה – ואנחנו גאים לעמוד לצדכם" | יו"ר הכנסת: "אסור שאיראן תצא מהמלחמה הזאת כפי היא נכנסה אליה" (מדיני)

ישי כהן | כיכר השבת |
הפגישה באצות הברית, אמש (צילום: כריס קלפוניס )

ארבעה וחצי חודשים למלחמה נפגשו יו״ר הכנסת, אמיר אוחנה, ומשפחות חטופים עם יו״ר בית הנבחרים האמריקאי מייק ג׳ונסון.

בפגישה נכחו גם חברי כנסת מהאופוזיציה ומהקואליציה וחברי קונגרס בכירים מהמפלגה הדמוקרטית ומהמפלגה הרפובליקנית; ג'ונסון קיבל את הזמנתו של היו"ר אוחנה לבקר בכנסת ולהגיע לישראל

לאחר קבלת פנים שערך ג׳ונסון לאוחנה, נועדו השניים לפגישה בארבע עיניים בלשכתו של יו״ר בית הנבחרים, ובסופה נשאו השניים הצהרות לתקשורת.

רגע לפני כניסתם לפגישה אמר איתן גונן, אביה של רומי גונן אשר נחטפה ממסיבת הנובה: "בי נשבעתי שאגיע לכל מקום ואזעק מכל במה על מנת לקדם את שחרורה של בתי רומי יחד עם כל החטופים.

"המפגשים הללו בגבעת הקפיטול חשובים ביותר להשארתו של הנושא על סדר היום הבינלאומי. נמשיך לעשות ככל יכולתנו בארץ ומחוץ לה עד שכולם יחזרו הביתה. אין להם זמן. מצבם הרפואי והנפשי קשה מנשוא וכל יום שעובר ללא נקודת אור משאיר את כולנו בחשיכה".

בהצהרה לתקשורת שנשאו השניים מיד בתום פגישה ב-4 עיניים, אמר יו"ר בית הנבחרים מייק ג'ונסון: "ישראלים ואמריקאים עדיין מוחזקים בשבי. אל תטעו: זוהי מתקפה מתואמת על הערכים המשותפים שלנו. ישראל וארה"ב נמצאות במלחמת ציביליזיות נגד אויבי החירות עצמה בזמן שהעולם נהיה מסוכן יותר. ולכן חשוב לדבר בבהירות: ישראל היא בת הברית הקרובה ביותר שלנו. וכשמאיימים על ישראל – מאיימים למעשה על החירות עצמה. לעם היהודי מגיע לחיות בבטחה ובחופשיות במולדתם העתיקה. אנחנו גאים לעמוד לצדכם".

אוחנה הדגיש בהצהרתו: "ארבעה חודשים לאחר השבעה באוקטובר – באנו לכאן מאוחדים ומחויבים להחזיר את כל החטופים. המדינות שלנו חולקות את אותן האיומים מידי כוחות האופל של העולם – משטר האייתולות. אסור שאיראן תצא מהמלחמה הזאת כפי היא נכנסה אליה."

קודם לכן בשעות הבוקר נועדו משפחות החטופים עם השליח הנשיאותי המיוחד של מחלקת המדינה לענייני שבויים, רוג'ר קרסטנס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר