אחרי הסקירה בקבינט

הרמטכ"ל הבהיר לבלינקן: "טרם הושגו יעדי המלחמה, אנו ממשיכים"  

אחרי שמזכיר המדינה האמריקני סורב ע"י לשכת ראש הממשלה להיפגש ביחידות עם הרמטכ"ל הרצי הלוי, הוא שמע את הסקירה הביטחונית יחד עם חברי הקבינט שם הובהר לו שישראל טרם השלימה את יעדי המלחמה, דבר שגרם לו לאכזבה (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |

אחרי שדיווחנו על כך שמזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן ביקש להיפגש ביחידות עם הרמטכ"ל הרצי הלוי וסורב ע"י לשכת ראש הממשלה - מתברר כי בלינקן מאוכזב מאוד ממה שכן הספיק לשמוע מהרמטכ"ל במהלך סקירה ביטחונית שנעשתה בהשתתפות חברי קבינט המלחמה.

לפי דיווח של 'ישראל היום', הלוי הדגיש במהלך הסקירה הביטחונית כי המלחמה בעזה צריכה להימשך עוד תקופה משמעותית. לדברי הרמטכ"ל מטרות הלחימה טרם הושגו בעיקר בגלל היקף הפעילות התת קרקעית שהפתיעה גם את צה"ל בתוך כדי הפעילות לסיום פירוק גדודי חמאס.

לדברי גורמים מדיניים ישראלים, בלינקן הגיע לישראל במטרה לסיים את אירוע הלחימה בעזה לפי האינטרס האמריקני ונראה מופתע ומאוכזב מדברי הרמטכ"ל.

סביר שמזכיר המדינה האמריקני ציפה לשמוע דברים אחרים במהלך סקירה בארבע עיניים מהרמטכ"ל - דבר שכמובן לא קרה - ולבסוף בפגישה שנערכה היום הובהר לו: יש עוד משימות להשלים בעזה.

בלינקן עם הנשיא הרצוג היום (צילום: אורן בן חקון )

בהודעה מטעם מחלקת המדינה של הבית הלבן נמסר כי בלינקן "אישר את תמיכתה של ארה"ב בזכות ישראל להבטיח שהתקפות הטרור שהיו בפרוץ המלחמה לא יחזרו על עצמן, והדגיש את החשיבות של נקיטת כל הצעדים האפשריים להגנה על אזרחים בעזה".

על עסקת החטופים ותשובת חמאס למתווה, צוין כי התקיימו דיונים "במאמצים להבטיח את שחרור כל בני הערובה הנותרים. המזכיר חזר על תמיכתה של ארה"ב בהקמת מדינה פלסטינית כדרך הטובה ביותר להבטיח שלום וביטחון מתמשכים לישראלים ולפלסטינים כאחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר