בעיית 'היום שאחרי'

אבו מאזן מתכנן להקים עם חמאס ממשלת אחדות פלסטינית שתשלוט בעזה

מקורות בעולם הערבי מדווחים על כוונתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לטוס לקטאר ולקיים פגישות עם בכיר ארגון הטרור חמאס איסמעיל הנייה במטרה לשתף פעולה ולהקים "ממשלת הסכמה לאומית" שתשלוט ברצועת עזה (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן (צילום: Photo by Flash90     )

נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן מתכנן לטוס באופן מפתיע בימים הקרובים לסבב פגישות בקטאר, במטרה לפגוש את הנהגת חמאס ולבחון שיתופי פעולה מדיניים ופוליטים, כך פורסם הערב במהדורה בחדשות N12 בשם מקורות פלסטינים.

קטאר, שמשחקת תפקיד כפול במלחמה, תומכת בארגון הטרור חמאס מצד אחד ומצד שני מנהלת מגעים מדיניים עם ישראל במטרה להגיע לעסקת חטופים תוך כדי שהיא מעניקה מקלט בשטחה לבכירי רוצחי החמאס.

הדיווחים האחרונים מלמדים על רצון ממשי בהנהגת הרשות הפלסטינית לשתף פעולה עם ראשי החמאס במטרה להקים ממשלה מאוחדת שתשלוט על העם הפלסטיני, לצורך כך מתנהלים מגעים רציפים בין הצדדים כדי לקיים פגישות אישיות בין אבו מאזן לאיסמעיל הנייה בקטאר.

זמן רב חלף מאז שהתקיימו פגישות משותפות כאלו והרבה דברים השתנו במערך יחסי הכוחות בין הרשות לארגון הטרור, כעת, אבו מאזן רואה במנגנון הרשות הפלסטינית הכתובת הנכונה לשלוט על רצועת עזה ותושביה ממשלת אחדות פלסטינית ולשם כך הוא מוכן להתאמץ ולעשות הרבה דרך מדינית גם אם היא כוללת הסכמה לאינטרסים של חמאס שנחשב יריב פוליטי לרשות הרשמית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר