החלטה חשובה

שר האוצר ביטל את הטבות המס שקיבלה סוכנות אונר"א מישראל

ארגון הסיוע המפוקפק אונר"א שנחשף בתמיכתו בטרור  זכה לקבל במשך שנים ארוכות הטבות והקלות מס ממדינת ישראל מתוקף היותו שייך לאו"ם | כעת שר האוצר החליט: "מדינת ישראל לא תיתן הטבות מס לסייעני טרור"  (חדשות בארץ)

יהודה גל | כיכר השבת |
סמוטריץ' (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

שר האוצר סמוטריץ החליט לבטל את הטבות המס שמקבל מישראל ארגון הסיוע לפליטים פלסטינים אונר"א. סוכנות הסעד והתעסוקה לפליטים שליד ארגון האומות המאוחדות, מקבלת כיום הטבות מס שונות עקב היותה מוסד של האו"ם.

בשבועיים האחרונים נחשף ע"י מדינת ישראל שהארגון הפועל בחסות האו"ם נגוע בתמיכה בטרור ולדברי ראש הממשלה ושרים בכירים נוספים יש לסלק את אונרא מעזה בהקדם ולהביא במקומו ארגון סיוע אחר שיפעל מטעם האו"ם

שר האוצר במפגש עם חיילי המילואים

צווי ההחלטה של שר האוצר נשלחו להערות משפטיות למטה לביטחון לאומי, ומשרדי החוץ והמשפטים, וצפויים להיחתם ולקבל אישור סופי בקרוב.

גם ח"כ יוליה מלינובסקי, מ"ישראל ביתנו" תמכה בהחלטת שר האוצר וכתבה: "אני שמחה לראות שבעקבות הלחץ והדרישה שלי משר האוצר, הוא מבטל סוף סוף את הצווים שנותנים הטבות מס לארגון הטרור אונר"א".

כזכור, בפגישה שקיים רה"מ נתניהו עם משלחת שגרירים מהאו"ם הוא גינה בחריפות את שיתוף הפעולה של סוכנות אורא עם ארגון הטרור חמאס ואף אמר:"האו"ם אינו ארגון מצטיין בכל הנוגע לטיפול בישראל, הוא מוטה לעיתים קרובות באופן בלתי ייאמן. יש לו מועצה לזכויות אדם, כביכול, שמקדישה חלק ניכר של ההחלטות שלה נגד ישראל ואף לא אחת נגד איראן, תימן או מקומות אחרים שבהם יש אכזריות ותוקפנות"

נתניהו הדגיש: "הגיעה העת שהקהילה הבין לאומית והאו"ם עצמו יבינו שחייבים לסיים את המשימה של אונר"א. אונר"א מנציחה את עצמה. היא מבקשת לשמר את עניין הפליטות הפלסטינית. עלינו להחליף את אונר"א בסוכנויות או"ם אחרות וסוכנויות סיוע אחרות, אם נרצה לפתור את בעיית עזה כפי שאנחנו מתכננים לעשות. קיימות סוכנויות או"ם אחרות, קיימות סוכנויות אחרות בעולם - הן חייבות להחליף את אונר"א"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר