שומר על ממלכתיות

השר בני גנץ: "צריך לקדם את מתווה השירות הישראלי בהסכמה"

יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ התייחס בהצהרה שנתם היום לתיקון החדש לחוק הגיוס ואמר כי "הצורך הביטחוני המיידי מחייב אותנו להגדיל את כמות המשרתים" | "את מתווה השירות הישראלי צריך לקדם בהסכמה רחבה - ולהכניס למעגל השירות גם את האזרחים החרדים והערבים בהדרגה" (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
השר גנץ

על רקע המחלוקות סביב חוק הגיוס השר בני גנץ התייחס היום (חמישי) לנושא ואמר כי ״ב-7.10 המוני ישראלים קמו והתנדבו – בלי לשאול שאלות. בהם גם חרדים שביקשו להתגייס לצה"ל, סייעו בארגוני החירום והצילו חיים רבים בעבודת קודש. כמוהם רבים מהחברה הערבית שפעלו לסייע לנפגעים ולמפונים".

הוא הוסיף כי "הצורך הביטחוני המיידי מחייב אותנו להגדיל את כמות המשרתים והיקפי הסד״כ, ולצד זאת ובראייה ארוכת טווח, אנו נדרשים לתיקונים היסטוריים, הגדלה משמעותית של ההוקרה למשרתים בסדיר ובמילואים, מי שמשרת יותר - חייב לקבל הרבה יותר, ולטווח הרחוק - חוק שירות ישראלי, שיכניס למעגל השירות במובנו הרחב, גם את האזרחים החרדים והערבים בהדרגה".

לדבריו, "חייבים למצוא דרך משותפת, שרק היא תאפשר לשמור על ביטחון ישראל והחברה הישראלית בהווה ובעתיד. אפעל כדי שכלל המהלכים יקודמו, ובהסכמה רחבה. חיים ביחד, משרתים ביחד. מנצחים ביחד״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר