ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לחמאס יש את '13'" | צפו

בשידור חי: פרשן האשים את נתניהו; "הוא רוצה במותם של החטופים"

לטענת הפרשן - ראש הממשלה מעוניין במותם של החטופים בעזה כדי להפוך אותם ל"קדושים מעונים" | לאחר מכן הוא התנצל אך לא חזר בו מדבריו: "לנתניהו לא בוער שהחטופים ישובו בחיים" (פוליטי, תקשורת)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גיל תמרי (צילום מסך מתוך הוידאו)

תקרית חריגה בשידור החי של 'חדשות 13': עורך חדשות החוץ של הערוץ, גיל תמרי, טען היום (ראשון) בשידור, כי ראש הממשלה נתניהו אינו מעוניין בשובם של החטופים בחיים. לטענתו, ביבי מעדיף אותם מתים כדי שיהיו "קדושים מעונים".

דבריו של תמרי עוררו סערה בציבור מצביעי הימין ואף מחוצה לו, כאשר מגיש התוכנית התנער מהדברים וטען כי הוא סבור כי ראש הממשלה עושה כל שביכולתו על מנת להחזיר את החטופים בחיים.

אולם, תמרי, שהבין ככל הנראה את חומרת הנזק שנגרמה לערוץ כתוצאה מדבריו - בחר להביע את התנצלותו בדרך שנויה במחלוקת: "אני רוצה לחזור בי ממה שאמרתי שראש הממשלה נתניהו רוצה במותם של החטופים".

תמרי המשיך: "למרות הביקורת המאוד קשה שיש לי על נתניהו והממשלה שלו ומבלי לגרוע מהביקורת הזו, בחירת המילים שלי הייתה מאוד לא מוצלחת, ואני לא באמת חושב שנתניהו רוצה במותם של החטופים ואני מצר על הדברים".

אלא, שמיד בתום ההתנצלות, תמרי נשאל על ידי אחד מחברי הפאנל התקשורתי: "אתה יכול להגיד שנתניהו מאוד רוצה אותם?"

תמרי סירב להשיב בחיוב ובמקום זאת בחר לומר: "אני יכול להגיד רק את מה שאמרתי".

אלא שהשואל התעקש: "אתה לא יכול להגיד שנתניהו מאוד רוצה את החטופים חוזרים?"

תמרי הגיב: "אני לא בטוח שזה הדבר שהוא הכי הכי רוצה בעולם".

צפו בהתנצלות השנויה במחלוקת של גיל תמרי (צילום: באדיבות 'חדשות 13')

מתנועת הליכוד נמסר בתגובה: "בזמן שראש הממשלה נתניהו כבר שיחרר 110 מחטופינו ופועל למען שחרור כולם גם ברגעים אלה, גיל תמרי בחדשות 13 מעז לומר שראש הממשלה רוצה שהחטופים ימותו. החמאס לא צריך תקשורת אם יש לו את חדשות 13".

ארגון 'בצלמו', עתר לרשות השניה על הדברים שנאמרו בשידור: "דבריו של גיל תמרי שנתניהו רוצה את החטופים מתים מהווים הסתה שנאה ופגיעה חמורה ביותר במשפחות החטופים. בנוסף הם מסכנים בפועל את חיי החטופים".

בסיומו של מכתב ארוך ומפורט, הם הדגישו בפני הרשות השניה: "אמירה זו מהווה פגיעה חמורה ביותר ברגשות הציבור והמשפחות החטופים ועם ישראל ומהווה הפרה של כללי הרשות השנייה. הדבר כבר עורר סערה ציבורית רחבה שתגיע לצערי לכל העולם ותעזור לחמאס שמתעקש לפלג אותנו".

"אודה להשעיה מידית שלו וקנס כספי גבוה על דברי הבל הללו שפוגעים בעם בשעה הכי קשה" נכתב.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר