ישראל במלחמהישראל במלחמה
בן גביר זעם על "העקיפה"

הישיבה הסוערת עם הרמטכ"ל; "הוא נעול על רפיח" | ציטוטים

הרמטכ"ל, אחרי ביקורת נרחבת, הגיע היום להשתתף בישיבת הממשלה, שם השרים העלו שאלות קשות וביקשו תשובות, השר בן גביר זעם שהרמטכ"ל "עוקף" אותו ופונה ישירות למפכ"ל (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ישיבת הממשלה | ארכיון (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

ישיבת הממשלה המתקיימת מדי יום ראשון, הייתה היום (ראשון) סוערת מתמיד, בשל השתתפותו של הרמטכ"ל הרצי הלוי.

במהלך הישיבה, בן גביר, כך על פי הפרסום ב'כאן חדשות', זעם על הרמטכ"ל, שהוא "עוקף" אותו ופונה ישירות למפכ"ל המשטרה, שנמצא תחת אחריות בן גביר.

הרקע לזעם, הייתה התנהלות צה"ל ואיך שהוא מפעיל את המשטרה בבלימת המחאה של ארגוני הימין נגד העברת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה.

בן גביר: "אתה לא יכול לפנות למפכ"ל ישירות. אם אתה רוצה אותו, תעבור רק דרכי".

הרמטכ"ל הלוי לא השיב לבן גביר.

לאחר מכן הבהיר הרמטכ"ל: "יש חשיבות גדולה להעברת הסחורות דרך כרם שלום. יש לנו בידוק, וחשוב שכל סחורה נבדקת. יש גם חשיבות מבחינה מדינית כשאנחנו מדברים עם העולם אנחנו יכולים לומר להם שאנחנו דואגים לעזה", הוא הבהיר לשרים.

השר בן גביר: "אבל הטענה שזה מדיני, זה לא קשור לצבא. אני מעריך את העבודה שלך בימים הללו ואת המסירות וההקרבה, אבל המדיניות נקבעת בקבינט ובממשלה ולא על ידי הרמטכ"ל. אני חושב שצריך לבחון מחדש את הכנסת הסחורות".

נתניהו: "אנחנו אישרנו בקבינט".

בן גביר שוב פונה לרמטכ"ל: "אושר על ידי הרוב ולא על ידי כולם ואני כן מבקש שוב דיון. אבל בכל מקרה, את המדיניות צריך לקבוע הקבינט. הרמטכ"ל לא צריך לנהל את המדיניות וגם לא לנהל את המשטרה. אתה לא יכול לפנות למפכ"ל ישירות. אם אתה רוצה אותו תעבור רק דרכי. זה מנהל תקין".

השר גלנט: "הרמטכ"ל מיישם את החלטות הקבינט ופועל בתחום סמכותו. חוק וסדר מוטל על המשטרה. כדי לא להפעיל מילואימניקים במקום, אנחנו מוציאים מהלחימה גדוד סדיר והתוצאה היא שבמקום להרוג מחבלים גדוד של צה"ל שומר על כרם שלום. אם זה לא מוצא חן בעיני הקבינט, אתם מוזמנים לשנות את ההחלטה".

נתניהו: "אני עומד מאחורי הכנסת הסחורות אבל אם צריך, נקיים הצבעה נוספת".

לאחר מכן שאל השר שיקלי: "איך מודדים ניצחון?"

הרמטכ"ל: "חיסול הנהגת חמאס ופירוק המערכת הצבאית של חמאס, שהוא מנסה להרכיב אותה כל פעם מחדש. החלפת השלטון ברצועה בשלטון שהוא לא חמאס ולא מחזיק באידיאולוגיה שלו"

השרה רגב התערבה ושאלה: "ולגבי החטופים?".

הרמטכ״ל: "החזרת החטופים היא סימן מובהק של ניצחון וצריך להביא אותו", השרים המשיכו לדבר אודות הרחבת הפעילות הקרקעית, כאשר בתום הדיון בנושא אמר אחד השרים: "הרמטכ"ל 'נעול טומהוק' על רפיח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר