"די לכספים למשתמטים" | צפו

לפיד חוזר למקום שהוא אוהב: "הנחתי חוק גיוס חדש, כולם שווים"

ח"כ יאיר לפיד שוב חוזר לאהבתו הישנה - להסית נגד החרדים בעיקר סביב נושא הגיוס | בנאומו היום בכנסת, הוא סיפר כי הניח חוק גיוס חדש | צפו בדבריו (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ח"כ יאיר לפיד היום (צילום: ערוץ כנסת)

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד, נאם היום (שני) בפתח ישיבת סיעת יש עתיד, המתקיימת מדי יום שני בכנסת, ועסק כרגיל בחרדים ובחוק הגיוס.

לדברי לפיד: "יש עתיד תניח היום על שולחן הכנסת חוק גיוס אמיתי. חוק שיוביל לזה שיהיה באמת שיוויון בנטל. אי אפשר יותר לשאת את זה שיש במדינה הזו כאלה שיש להם רק חובות, וכאלה שיש להם רק זכויות. החוק הזה אומר דבר אחד פשוט: כולם שווים בפני החוק. כולם מגינים על המדינה. כולם תורמים למדינה. אין מגזר אחד שמשוחרר כי צריך אותו בקואליציה. האי צדק מסתיים, כי אי אפשר לשאת אותו יותר".

לפיד הוסיף ואמר: "אי אפשר לשאת את זה שיש בישראל עשרות אלפי משפחות שבהן אנשים לא ישנים בלילות מרוב פחד. מבועתים מדפיקה בדלת. כל יום יש הרוגים, כל יום יש פצועים, ורק מגזר אחד מקבל פטור. זה לא יעבוד יותר. לא אחרי ה-7 באוקטובר. לא אחרי מה שקרה לנו. גם לא מול האתגרים שעוד מחכים לנו. אנחנו הבנו בדרך הקשה ביותר שבשנים הקרובות נצטרך צבא הרבה יותר גדול, מול אתגרים הרבה יותר גדולים".

חבר הכנסת לפיד תוקף | צפו (צילום: ערוץ כנסת)

לפיד המשיך לתקוף ואמר: "החרדים הם 17% מכל מחזור גיוס. אם יגייסו אותם, לא צריך להאריך את השירות הסדיר, לא צריך להוסיף ימי מילואים, לא צריך להעלות את גיל השחרור ממילואים. אי אפשר להמשיך ולהעלות עוד ועוד את העומס על הציבור המשרת והעובד. המדינה לא יכולה להעניש את אלה שתורמים בזה שהיא תדרוש מהם יותר. אנשים מתרסקים. העסקים שלהם קורסים, הם צוברים חובות, המשפחות שלהם לא עומדות בעול הזה".

לפיד הוסיף בהסתה ואמר: "המדינה בטח לא יכולה להמשיך להעביר כספים לאלה שמשתמטים. החוק החדש יהיה חד ופשוט: מי שמשתמט, לא יקבל כסף. מי שלא משרת בצבא או בשירות אזרחי, לא יקבל קצבאות מהמדינה. מי שיתגייס, המדינה תעשה הכל כדי להקל עליו ולעזור לו. הפוליטיקאים החרדים יצעקו כרגיל שמדובר בשנאת חרדים. אין פה שום שנאה. איך זה יכול להיות שנאה אם אנחנו רוצים שהילדים שלהם והילדים שלנו יהיו שותפים. שיהיה להם אותן זכויות ואותן חובות".

לסיום אמר לפיד: "מלבד הצעת החוק שהונחה הוצאתי היום מכתב לשר הבטחון יואב גלנט, כתבתי לו שם, "לא נוכל להמשיך למלא את הרחובות בססמאות של 'ביחד ננצח', אם לא ביחד נתגייס. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להמשיך את אי השיוויון וההפליה בין דם לדם. לא במישור הבטחוני, לא במישור הכלכלי, בוודאי שלא במישור הערכי. אני קורא מפה לקואליציה לתמוך בחוק הגיוס שלנו למען אחדות העם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר