"מכה לראש העיר"

סיעת הליכוד בבית שמש הודיעה על תמיכה במועמד ש"ס

המשמעות: כ-1,000 קולות שירדו מראש העיר המכהנת עליזה בלוך לטובת המועמד החרדי | הליכוד: "אבוטבול יפעל למען תושבי העיר הוותיקה (פוליטי)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
משה אבוטבול עם נציגי הליכוד שלום אדרי ומשה שטרית

סיעת הליכוד בבית שמש בראשותו של שלום אדרי ומ"מ ראה"ע משה שטרית, חתמה היום (שלישי) על תמיכה במועמד ש"ס לראשות העיר בית שמש משה אבוטבול, לאחר מו"מ ארוך וממושך.

בהודעת הליכוד נמסר: "לאחר מו״מ בין המועמד לראשות העיר בית שמש ח״כ משה אבוטבול, לבין סיעת ׳הליכוד׳ בבית שמש בראשות שלום אדרי ומ״מ ראש העיר משה שטרית - נחתם הסכם על הליכה משותפת בבחירות הקרובות ותמיכת ׳הליכוד׳ במועמדותו של משה אבוטבול לראשות העיר, שיפעל למען כלל תושבי העיר ובפרט למען העיר הוותיקה בבית שמש".

גורמים בבית שמש מזכירים, כי המהלך, שעשוי לפגוע בראש ובראשונה בסיכוייה של ראש העיר המכהנת עליזה בלוך, לא מפתיע בשל האיבה הרבה ששררה לאורך הקדנציה בין הליכוד לבלוך. כעת, עם העברת התמיכה לאבוטבול, ירדו סיכויה לנצח בסיבוב הראשון במידת מה.

כידוע, בבית שמש ישנם 4 מועמדים שונים. החוק קובע במקרה שכזה, כי על המועמד המוביל לקבל לפחות 40% מהקולות בשביל לנצח את הבחירות. במקרה ששום מועמד לא חצה את רף ה-40%, הולכים לסיבוב שני בין שני המועמדים שקיבלו את מרב הקולות.

שני המועמדים המובילים הם מועמד דגל התורה ושלומי אמונים שמוליק גרינברג, וראש העיר המכהנת עליזה בלוך כאשר בשני המטות פועלים להגיע ל-40% כבר בסיבוב הראשון ולהמנע מסיבוב שני.

במטה עליזה בלוך, ידעו כי הליכוד לא יתמוך בה לראשות העיר לאור העבר ביניהם אולם תקוותם הייתה שביעת הליכוד בבית שמש לא תמלית לבוחריה על אף מועמד כך שבוחרי הליכוד שרובם ככולם חילוניים ודתיים לאומים יבחרו בעליזה באופן אוטומטי.

כעת, עם הודעת הליכוד על תמיכה באבוטבול, מסתמן כי כ-1,000 מתוך כ-8,000 מצביעי הליכוד, יעבירו את תמיכתם מעליזה בלוך למועמד ש"ס משה אבוטבול ובכך פוחתים סיכוייה לנצח בסיבוב הראשון.

במטה גרינברג מביעים קורת רוח מהמהלך: "בסיס התמיכה של דגל, שלומי אמונים, בעלזא וקהלים נוספים, מקדמים אותנו בצעד ענק לניצחון בסיבוב הראשון".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר