בתגובה לקצין

גלנט הצביע לעבר לשכת נתניהו: "לך לחדר הזה, איתי אין לך בעיה"

כך הגיב שר הביטחון יואב גלנט, כשפגש בכנסת קצין שחזר מעזה אחרי כ-100 ימי לחימה ושמע ממנו בקשה שהלחימה תמשך עד לניצחון המוחלט על החמאס (בארץ)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
גלנט ונתניהו (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

מתיחות שוררת בין שר הביטחון יואב גלנט ובין ראש הממשלה נתניהו? אתמול תועד גלנט כשהוא עוקץ את נתניהו, בשיחה עם קצין בצה"ל שחזר מלחימה ברצועת עזה.

בתיעוד שפורסם היום (שלישי) על ידי העיתונאי עמית סגל וצולם ביד ישי יחיאל, מליל אמש בכנסת, נראה קצין צה"ל ששירת קרוב ל-100 ימים בלחימה בעזה משוחח עם שר הביטחון.

הקצין ביקש מגלנט, שחצה את המסדרון עם פמלייתו, שהלחימה של ישראל בעזה לא תפסק עד לניצחון מוחלט על החמאס.

גלנט עצר, הקשיב לו, ובהמשך הצביע לעבר לשכתו של נתניהו באותה קומה, בסמוך אליו, ואמר לו: "לך לחדר הזה, איתי אין לך בעיה".

ביום ראשון השבוע קיים גלנט הערכת מצב בפיקוד הדרום ובהמשך אמר: ״ההעמקה של הפעולה בח'אן יונס ממשיכה להוכיח את עצמה. יש 200 מחבלים שנכנעו בבית החולים נאסר, עשרות בבית חולים אמל, המשמעות היא אובדן רוח הלחימה. אנשים שהיו עם אר פי ג'י, אמצעי לחימה ורובים, הגיעו לרגע האמת - ולא נלחמו. זה מעיד משהו על הבנתם את יחסי הכוחות, על זה שהם הבינו שגורלם יהיה כניעה או מוות, אין אפשרות שלישית״.

עוד אמר: ״לחמאס אין אמון במפקדיו, זה דבר מאוד מאוד בולט. בנוסף, תחנת חמאס-עזה אינה עונה, אין עם מי לדבר כמנהיגות בשטח והנהגת החוץ מחפשת הנהגת פנים. זאת אומרת יש מכרז של מי ינהל את עזה, אין גורם ששולט ואין גורם שפועל״.

לדבריו, ״חטיבת ח'אן יונס הוכרעה ולא מתפקדת כגורם צבאי בשום דרך, חמאס נותר עם שוליים במחנות המרכז ועם חטיבת רפיח ומה שעומד ביניהם לבין מיטוט מוחלט כמערכת צבאית זה החלטה של צה"ל, אין פה מי שיבוא לעזרתם - אין איראנים, אין סיוע בינלאומי ומה שבא ליד ביטוי פה זה נחישות, התמדה, והמערכת הצה"לית והלאומית״.

גלנט חתם: "את ששת הגדודים הנותרים אנו נפרק, אין לנו זכות לעצור כל עוד יש 134 חטופים בשטח. כל מי ששואל את עצמו מה עושים, קודם כל, הלחץ הזה או באופן ישיר, כתוצאה ממבצעים, כמו המבצע המצוין שהוצאתם בצפון רפיח, או כתוצאה מתהליכים הסדריים שבסופו של דבר מביאים את החטופים״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר