נאום נוקב במליאה

חברת כנסת מהליכוד: "הצהרת ראש הממשלה היא תבוסתנית"

חברת הכנסת טלי גוטליב זועמת על ההצהרה הפשרנית של נתניהו ש"ישראל מתנגדת להכרה חד צדדית במדינה הפלסטינית" ואומרת: "אנחנו רומזים שאולי פעם נדבר עם הפלסטינים, זו תבוסתנות. מצפה מראש הממשלה שהוא לא תבוסתן, לעמוד בזמן מלחמה ולומר לאומות העולם ולשדר לאויבנו שאנחנו לא נדבר איתם גם בעוד מאה שנה" | פוליטי

יוני גבאי | כיכר השבת |
"הצהרה תבוסתנית" | צפו בנאומה של ח"כ טלי גוטליב (צילום: מתוך ה-X של ערוץ כנסת)

‏"הצהרת רה"מ היא תבוסתנית. אני אצביע רק בגלל משמעת קואליציונית" - כך אמרה חברת הכנסת טלי גוטליב מהליכוד.

גוטליב הבהירה שהיא תצביע בעד הצהרת ראש הממשלה לפיה "ישראל מתנגדת להכרה חד-צדדית במדינה פלסטינית", רק בגלל שחל עליה משמעת קואליציונית.

חברת הכנסת סיפרה שהיא פנתה לראש הממשלה לקבל פטור מהצבעה - אבל זה לא ניתן לה, וסוכם שהיא תעלה לדוכן הנואמים בכנסת ותביע את התנגדותה.

גוטליב טענה כי הצהרתו של נתניהו תבוסתנית והסבירה: "אם ההצהרה הייתה שאנחנו לא נעשה שום צעד חד צדדי, הייתי מצביעה בפה מלא ובגאווה גמורה. אבל ההצהרה רומזת שיהיה פעם משא ומתן, שיבשילו התנאים, אולי.

"ואני חשבתי, שבזמן מלחמה, להצהיר את ההצהרה הזאת, שאנחנו רומזים שאולי פעם נדבר עם הפלסטינית, זו תבוסתנות ואני מצפה מראש הממשלה שהוא לא תבוסתן, לעמוד בזמן מלחמה ולומר לאומות העולם ולשדר לאויבנו שאנחנו לא נדבר איתם גם בעוד מאה שנה".

חברת הכנסת גוטליב הוסיפה: "אני רוצה להבהיר לך אדוני ראש הממשלה. חאלד משעל, מנהיג חמאס, אומר לפני כשלושה שבועות - 'הקונצנזוס הפלסטיני בכללותו מדבר על כך שאין לוותר על זכותו על פלסטין מהנהר לים. ומראש הנקרא עד לאילת. זו זכותנו הפלסטינית. הקיום שלנו עתיק יומין בעוד שהיישות הציונית הזמנית פקדה אותנו מאז 48'. זה האויב שלנו, אדוני ראש הממשלה, אליו אתה צריך לדבר!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר