במהלך ההצבעה הדרמטית

לפיד תקף, טיבי השתולל, בן גביר החזיר: זה מה שקרה בכנסת בהצבעה הדרמטית

לאחר ההישג לנתניהו במליאת הכנסת בדבר התנגדות להקמת מדינה פלסטינית | ראש האופוזיציה לפיד תוקף "המצאת איום שאינו קיים כדי שהכנסת לא תדבר על כך שאתה הראש ועל כך שאתה אשם" (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
נתניהו בדיון היום (נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

לאחר שמליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) ברוב גדול של 99 תומכים את הצהרת הממשלה המתנגדת להכרה חד צדדית במדינה פלסטינית, רוב של חברי האופוזיציה הצביעו בעד ההצעה.

ראש הממשלה נתניהו בירך על ההחלטה בסוף הדיון ואמר כי ״אני מברך את חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה שהצביעו בעד הצעתי נגד הקמת מדינה פלסטינית. השגנו רוב עצום וחסר תקדים של 99 חברי כנסת".

הוא הדגיש כי "אני לא זוכר רוב עצום כזה על הצעה כלשהיא. הכנסת התאחדה היום ברוב עצום נגד הניסיון להכתיב לנו הקמת מדינה פלסטינית. התכתיב הזה יפגע בשלום והיא שולחת מסר ברור לקהילה הבינלאומית".

"הכרה חד צדדית לא תקרב את השלום אלא תרחיק אותו, אזרחי ישראל ונציגיהם בכנסת מאוחדים היום יותר מבעבר. הצבענו ברוב עצום למהלך שיסכן את ישראל ואת השגת השלום לפני שנשיג ניצחון מוחלט נגד החמאס".

לאחר הדיון אמר ראש האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד: "אני ומפלגתי הצבענו בעד ההצעה הזו, כי אני ומפלגתי נגד צעדים חד צדדיים. אבל כמו שאתה ואני יודעים היטב – אין באמת דבר כזה. המצאת. המצאת איום שאינו קיים. על מה אנו מדברים? אין גורם רשמי אחד בעולם שמציע הכרה חד צדדית בפלסטינית. המצאת ספין כדי שלא ידברו על שלטי "אתה אשם". אין הצעה כזו בשום מקום. כל מה שרצית זה שהכנסת לא תדבר על זה שאתה הראש ושאתה אשם, ועל חוק הגיוס המכונה בצדק חוק ההשתמטות ועל חוק התקציב".

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי כתבה כי "מפלגת העבודה לא משתתפת בקרקס שהקואליציה מציגה היום במליאה, יש כרגע 134 אזרחיות ואזרחים בשבי חמאס בעזה, 134 שנתניהו עושה הכל כדי שלא נשים לב שהוא לא מחזיר אותןם, תראו, ציפור מדינה פלסטינית! לא יסתיר את הפשע הזה".

בן גביר בדיון היום (צילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת)

ח"כ איימן עודה אמר בדיון שקדם לההצבעה כי "יש עם שאני כל כך גאה בו – העם הפלסטיני. 100 שנה של מאבק מול התנועה הציונית, מול הקולוניאליזם, מול ארצות הברית. אני גאה בעם הזה שלא מרים דגל לבן. מגיע לעם הפלסטיני זכות להגדרה עצמית להקים מדינה משלו".

השר בו גביר ענה לו בחזרה "אוסקוט" (תיהיה בשקט) לאחר ההצבעה צייץ בן גביר בטויטר "כל עוד אני בממשלה, לא תקום מדינה פלסטינית!"

נתניהו וגנץ בדיון (צילום: נועם מושקוביץ דוברות הכנסת )

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר