בלתי נתפס

דיווח: בממשלת בנט הוחלט לא לחסל את סינוואר מחשש שרע"מ תפרוש

איש התקשורת ינון מגל מצטט גורמים לשעבר בממשלת בנט-לפיד - ששופכים אור על החשיפה שישראל נמנעה בעבר לחסל את רב המרצחים סינוואר: "נכון שצה"ל התנגד, אך מבחינת בנט, לפיד וראשי הקואליציה, הוחלט לא לבצע בשל שיקולים פוליטיים של שלמות הממשלה 'כי היה ברור שבתגובה מנסור עבאס יפרוש'"

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
יחיא סינוואר (צילום: (Abed Rahim Khatib / פלאש 90))

בהמשך לחשיפה הבוקר ב'ידיעות אחרונות' שראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט פספס הזדמנות לחסל את סינוואר אחרי הפיגוע באלעד, איש התקשורת ינון מגל חושף פרטים נוספים בשעה האחרונה.

בפוסט שפרסם ברשת החברתית X, כתב מגל כי "מבדיקות שלי עם מספר גורמים בממשלה הקודמת: היו המלצות של השב"כ לחיסול סינוואר לפחות 3 פעמים. ולא רק בארוע הגרזנים באלעד".

לדבריו, "נכון שצה"ל התנגד, אך מבחינת בנט, לפיד וראשי הקואליציה, הוחלט לא לבצע בשל שיקולים פוליטיים של שלמות הממשלה 'כי היה ברור שבתגובה מנסור עבאס יפרוש'".

מגל טוען, בשם אותם גורמים בממשלה הקודמת כי "הנושא דובר בפירוש! על השולחן! וכל ראשי הקואלציה היו מודעים לו: לא לחסל את ראשי חמאס מחשש לפירוק הקואלציה עם רע"מ".

הבוקר הבאנו את הפרסום ב'ידיעות אחרונות' כי בעשר השנים האחרונות, נדונו בקבינט המדיני ביטחוני בהשתתפות ראשי הממשלה נתניהו ובנט מספר הצעות לחיסול יחיא סינוואר, בכל פעם היו נסיבות שניטרלו את המבצע, אם בגלל חשש מכשלון או מידע מודיעיני שחסר ולפחות במקרה אחד בגלל התנגדות של צה"ל ושר הביטחון למול ההזדמנות עליה עדכן אש השב"כ דאז את ראש הממשלה נפתלי בנט.

הרקע לרעיון לחסל את סינוואר בו תמך בנט, היה נאום הגרזנים הידוע לשמצה של מנהיג החמאס בו הוא עודד והמריץ את הצעירים במזר הערבי לצאת לבצע פיגועים רצחניים בערי ישראל - הנאום השפיע באופן מידי והוביל לפי מערכת הביטחון לביצוע פיגוע רצחני בעיר אלעד שבוצע על ידי חוליית מחבלים באמצעות גרזנים במוצאי יום העצמאות לפני כשנתיים, בפיגוע נרצחו 4 יהודים והמחבלים נתפסו כעבור מספר ימים אחרי שנמלטו.

לפי הכתבה של העיתונאי נדב איל, בתגובה לתכנית שהציג השב"כ לחיסול סינוואר ראש הממשלה בנט גילה שיש אפשרות מבצעית לכך, והחל מקדם את הנושא בכהונתו הקצרה. אחרי נאום הגרזנים הידוע לשמצה של מנהיג חמאם והפיגוע באלעד בעקבותיו, שוב דחף שב״כ לפעולה יזומה של ישראל שתתחיל בהריגת סינוואר. צה״ל התנגד נחרצות וגנץ בהיותו שר הביטחון תמך בעמדת הצבא בתוקף רב.

למערכת הביטחון של ישראל ברור שאישיותו של סינוואר מתוחכמת, אכזרית ויסודית ותעיד על כך העובדה של תכנון וביצוע הטבח הארור בשבת שמחת תורה יחד עם ההצלחה של ארגוני הטרור בחטיפת מאות ישראלים מבתיהם.

למרות שבמהלך השנים, שאלת חיסולו של סינוואר ריחפה בחלל חדרי הדיונים הביטחוניים ונדחתה, כעת הצורך לחיסולו מוסכם על ידי כל מקבלי ההחלטות ובהתאם לכך מתנהל המצוד שאולי יציל יהודים בעתיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר