"הדור של הניצחון"

"הבטחתי להם" חוק המילואים של בן צור - אושר בקריאה ראשונה

בנאומו במליאת הכנסת, הרחיב השר בן צור על הצורך בקיצור התקופה להערות הציבור בעת חירום על הסכמים קיבוציים' מ-30 יום ל-5 ימים בלבד: "פנו אליי חיילי מילואים רבים שזכויותיהם נפגעו" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |

"הבטחתי להם". צפו בנאום של השר יואב בן צור (צילום: באדיבות ערוץ כנסת)

חוק המילואים שיזם שר העבודה יואב בן צור, אושר הערב (שני) במליאת הכנסת בקריאה ראשונה. הצעת החוק נועדה לקצר את לוח הזמנים ולאפשר לשר העבודה יואב בן צור לחתום על צו הרחבה לטובת משרתי המילואים ובנות זוגן המרחיב את תקופת ההגנה מפיטורים למשרתי מילואים ובנות זוגן מ-30 יום ל-60 יום ובכך למנוע ממעסיקים לפטר אותם בתקופה זו.

מוקדם יותר הבוקר, התכנסו חברי ועדת השרים לענייני חקיקה באופן מיוחד ע"מ לאשר את הצעת החוק לקיצור התקופה להערות הציבור בעת חירום משלושים יום לחמישה ימים. הצעת החוק קיבלה פטור מחובת הנחה וכאמור, אושרה הערב בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

השר יואב בן צור, הרחיב בנאומו על דוכן הכנסת, אודות הצורך הקריטי בהצעת החוק עבור חיילי ומשרתי המילואים: ״בחודשים האחרונים קיבלתי מאות פניות של משרתי מילואים שפגעו להם בזכויותיהם במקומות העבודה ואף פוטרו שלא כחוק והתחלתי לעמוד מול מעסיקים להחזירם למקום עבודתם".

"כולם מדברים באותה מנגינה" אמר בן צור. ״הנפש שלנו נפצעה בקרב, עברנו ימים קשים, נלחמנו עין בעין עם מחבלים שמחופשים לאזרחים תמימים, נלחמנו בסמטאות צפופות, במנהרות חשוכות בתנאים לא תנאים".

הוא הוסיף לצטט את המילואימניקים: "איבדנו חברים לנשק ונחשפנו למראות קשים. כשיצאנו למשימה, בשטחי כינוס, הבטחנו לעמוד במשימתנו, לעמוד חוצץ בין הטרור לאזרחים, להקריב את גופנו בשביל להחזיר את החטופים ארצה. עמדנו בהבטחתנו כצבא העם, לחסום את הטרור בגופנו".

"ציפינו שנחזור מהגבול ויחכו לנו עם מתנות" הוסיף בן צור לתאר את אשר שמע מהפונים אליו, "בסוף חיכו לנו עם מכתבי פיטורים. אנחנו לא רוצים לחיות חיים של גיבורים, אנחנו רוצים לחזור לשגרה, לחיות חיים נורמטיבים, לפרנס את משפחתנו בכבוד״.

"הבטחתי להם - לא במשמרת שלי, כשר העבודה אלחם למענכם בכל כוחי" אמר בן צור והוסיף: "חבריי חברי הכנסת, יודע אני כי ההיסטוריה תשפוט אותנו, את כולנו, גם אותי, מה עשינו למענם, מה עשינו למען טובי בנינו ובנותינו שנלחמים בחזית הקרב ומקריבים את דמם למען מולדתנו".

השר הסביר לח"כים במליאה על המשך הדרך עד לאישור החוק באופן סופי: "לאחר שהחוק יעבור, אחתום על הרחבת הצו אשר יעניק הגנה מפיטורים והטבות עד 8 ימי היעדרות בתשלום להורים לילד עד גיל 14".

"בנוסף ככל שלא התאפשר לעובד לנצל צבירת חופשה בשנת 2024 בשל מלחמת חרבות ברזל, יתאפשר לנצלם ב2024, הן למשרתים והן לבני/בנות זוגם מתוך הבנה כי מאחורי גיבורי הברזל הנמצאים בחזית המלחמה, עומדות נשות המילואימניקים, גיבורות העורף שמקריבות את שגרת יומן למען ביטחון ישראל" חתם השר את נאומו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר