המדגמים אכזבו

ניצחון דרמטי של מועמד ש"ס באלעד; קרב צמוד על המקום הנוסף בסיבוב השני בבית שמש

באלעד ניצח יהודה בוטבול | בבית שמש - קרב צמוד בין בלוך לאבוטבול על מקום בסיבוב השני, וההכרעה תיפול אחרי ספירת המעטפות הכפולות | גם הבחירות למועצת העיר בית שמש כוללות בתוכן שורת הפתעות כאשר נכון לשעת כתיבת השורות - כלל לא בטוח שרשימת בני תורה - עץ של הפלג הירושלמי עוברת את אחוז החסימה | כל הפרטים (חדשות, פוליטי חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ט באדר א' תשפ"ד | 28.02.24
המנצחים הגדולים של הערב. בוטבול וגרינברג (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)

תוצאות האמת מהקלפיות באלעד - לא מותירות מקום לספק. יהודה בוטבול, מועמד (יש שיאמרו המועמד האנמי ביותר בבחירות במגזר החרדי), הוא ראש עיריית אלעד ל-5 השנים הבאות

לאחר ספירת 100% מקולות המצביעים עולה, כי בוטבול זכה ב-55.3% מקולות המצביעים. בכך, השיבה ש"ס את השלטון לידיה בעיר הספרדית, אחרי 10 שנות שלטון ליטאי וחסידי. פרוש זכה ב-44.7% מהקולות.

גם בבית שמש, השמחה שפרצה במטה ראש העיר המכהנת עליזה בלוך, עם פרסום תוצאות המדגמים בשעה 22:00, הייתה מוקדמת מידי.

עם תום ספירת כל הקלפיות בעיר, עולה כי מועמד 'דגל התורה', שמוליק גרינברג, שסיים במקום השלישי במדגמים - מוביל בפער משמעותי על שני יריביו והוא קיבל כמעט 36% מהקולות.

כיוון שגרינברג לא חצה את רף ה-40%, הרי שהוא יתמודד בסיבוב השני מול אחד משני המתמודדים הנוספים, שזכו נכון לעכשיו לאחוזי הצבעה דומים והם מתחרים זה בזה על מקום בסיבוב השני. גם משה אבוטבול וגם עליזה בלוך עם שיעור תמיכה של כ-31%. ההכרעה תתקבל לאחר ספירת כ-3600 המעטפות הכפולות.

גם בבחירות למועצת העיר נרשמו כמה וכמה הפתעות כאשר לפי המסתמן, רשימת החרדים המודרנים 'דרך' עברה את אחוז החסימה בעוד שמפלגת בני תורה של הפלג הירושלמי מתקשה לעשות זאת נכון לעכשיו.

רשימת כח של שלומי אמונים, גוברת נכון לעכשיו בפער ניכר על אגודת ישראל של גור וויז'ניץ אולם מספר חברי המועצה שיכניסו כל אחת מהרשימות טרם ברורה לעת עתה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר