קואליציית החירום בסכנה?

נתניהו עונה לגלנט: "מי שדורש הסכמה מוחלטת לא ישיג שום הסכמה; רציתי שמות חטופים"

ברקע דיווחים על מגעים לעסקה וכיממה אחרי נאומו הדרמטי של שר הביטחון, ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מסיבת עיתונאים | הוא השיב לגלנט: לא תהיה כל הסכמה מוחלטת, צריך לקבוע יעדים | הזהיר שוב ושוב מפני מערכת בחירות: "החלום של סינוואר ונאסראללה בעת הזו" | על מגעים לעסקה: "ביקשתי לקבל שמות חטופים שישחוררו" | הציטוטים המלאים (אקטואלי)

יוני גבאי | כיכר השבת |

יממה אחרי נאומו המאיים של שר הביטחון יואב גלנט, שבו דרש גיוס חרדים לצה"ל וחוק גיוס שיהיה מקובל גם על גנץ ואייזנקוט - מהלך שעשוי להוביל לפירוק הממשלה - ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים.

במהלך דבריו אמר נתניהו כי מי שדורש הסכמה מוחלטת לא רוצה להשיג פתרון וכי תמיד היה מי שיתנגד. לדבריו, מי שדורש הסכמה מוחלטת לא ישיג שום הסכמה".

נתניהו הדגיש שוב ושוב, ברקע נאומו של גלנט, בדבריו כמה מערכת בחירות בעת הזו תהיה מסוכנת. הוא אמר כי זהו החלום של מנהיגי חמאס וחיזבאללה סינוואר ונאסראללה.

"בחירות תוך כדי מלחמה זו תבוסה לישראל", אמר נתניהו, "אני בטוח ששר הביטחון מודע לסכנה שבבחירות ולכן נמצא פתרון".

עוד הוסיף ואמר כי בחירות בעת הזו יכבלו את ידי הממשלה ויובלו להפסקת המלחמה ולכך שצה"ל לא יוכל לפעול ברפיח.

בנאומו התייחס גם למגעים מול חמאס על עסקת חטופים נוספת. הוא כינה שוב את הדרישות של חמאס הזויות, והוסיף ואמר כי ביקש לקבל את רשימת החטופים שישוחררו במסגרת עסקה, אך לא קיבל רשימה כזו.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לנאומו של נתניהו: "עוד מופע היסטרי של ראש ממשלה כושל ואשם. ישראל תנצח רק אם הממשלה הכושלת הזאת תיקח אחריות ותתפטר. ‏כל הסיסמאות והמשפטים היפים לא יסתירו את המחדל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר