בצל המתיחות

בלי אישור מנתניהו? מאחורי הקלעים בטיסת גנץ לארצות הברית

הבוקר דווח כי מזכיר הממשלה שלח מסרון בסוף השבוע ליועצת של גנץ שבו אישר את הטיסה. אלא שלאחר מכן הגיעה ההודעה מנתניהו - שהטיסה אסורה (פוליטי מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גנץ ונתניהו (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

יו"ר המחנה הממלכתי וחבר קבינט המלחמה השר בני גנץ המריא אמש (ראשון) לארצות הברית, לשורת פגישות מדיניות בצל המלחמה בעזה. מארה"ב ימשיך ללונדון.

הבוקר (שני) ב'יומן הבוקר' בכאן רשת ב' דווחו פרטים מאחורי הקלעים של אישור הטיסה - מול לשכת ראש הממשלה. זאת לאחר הדיווח על התנגדות נתניהו לטיסה.

לפי הדיווח הבוקר, של מיכאל שמש, מזכיר הממשלה יוסי פוקס שלח ביום שישי האחרון מסרון ליועצת של גנץ שבו כתב לה כי טיסת השר גנץ לארה״ב מאושרת, בכפוף לאישור רה״מ.

המסרון הזה, כך לפי הדיווח של שמש, הגיע לבקשת אנשי גנץ, שניסו מספר שעות להשיג את אישור נתניהו לטיסה, כמקובל, וביקשו מהחשבות במשרד רה״מ לקדם את הזמנת כרטיסי הטיסה עבור גנץ ואנשיו.

בעקבות הודעת מזכיר הממשלה האמורה, החלו אנשי המשרד לקדם את הנסיעה ולטפל בה. אלא שמספר שעות לאחמ״כ נתניהו שוחח עם גנץ ואמר לו שהוא אוסר עליו לטוס לארה״ב ושלא יאשר את טיסתו. נתניהו גם סרב לשתף פעולה עם ״מסרים״ לקראת הפגישות שיקיים גנץ בוושינגטון.

בסביבת גנץ הבהירו אתמול שהטיסה אושרה ע״י צוות לשכת רה״מ, משרד רה״מ טיפל בהזמנת הכרטיסים ורק לאחמ״כ הודיע נתניהו לשר גנץ על כך שהטיסה אינה מאושרת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר