עימות במלחמה

לא נתפס: רה"מ נתניהו אסר לטפל באבטחת בני גנץ בבריטניה

שגרירות ישראל בבריטניה הונחתה שלא לסייע לביקור של השר גנץ גם בעניין אבטחת ביקורו | השב"כ נאלץ להסדיר את סידורי האבטחה לבדו (צבא)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גנץ ונתניהו במליאה | ארכיון (Yonatan Sindel/Flash90)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זעם על החלטת חבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ, לצאת לביקור מדיני בארה"ב ובריטניה. עד כמה זעם? בלשכתו ביקשו שלא לשתף פעולה עם סידורי הביקור של השר הבכיר.

לשכת ראש הממשלה הורתה לשגרירות בבריטניה שלא לשתף פעולה עם הביקור הצפוי של גנץ. על פי הדיווח של דנה וייס בחדושת 12, ההוראה הזו נוגעת גם לסידורי האבטחה של גנץ. בהוראת לשכת רה"מ, השגרירה בלונדון אסרה על הצוות בשגרירות לסייע לשב"כ בכל מה שקשור לאבטחתו של בני גנץ.

עוד דיווחה וייס כי ההוראה כללה גם את העניינים הלוגיסטיים סביב סידורי האבטחה, כמו רכבים ושהייה - אבל מעבר לכך הונחתה השגרירות לא לסייע לשב"כ להסדיר מול גורמי הביטחון המקומיים בבריטניה את האישורים הרגישים הנדרשים כדי לתת את מעטפת האבטחה.

בתוך כך, מיכאל שמש דיווח אמש ב'כאן' כי לשכת ראש הממשלה נתניהו קיימה תחקיר פנימי במשרד בשאלה - איך הוזמנו כרטיסי הטיסה של השר גנץ בידי המשרד, למרות התנגדות נתניהו לטיסה.

על פי הדיווח, מהתחקיר עלה שאנשי גנץ טענו לאורך השבת שהנסיעה אושרה בידי הלשכה, מה שהוביל את החשבות לאשר את הזמנת הכרטיסים.

במשרד החוץ בחרו שלא להגיב. בשב"כ מסרו שהם אינם מתייחסים לסידורי האבטחה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר