מסקנות הדו"ח

יוסי שווינגר מנכ"ל המקומות הקדושים הודיע על התפטרותו 

אחרי המלצות ועדת החקירה לאסון במירון, הודיע היום מנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים, שמכהן בתפקיד כבר יותר מעשרים שנה, על התפטרותו (חדשות, חרדים)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הרב שווינגר בעדותו בוועדה (צילום: לע"מ)

מנכ"ל המרכז הארצי לפיקוח המקומות הקדושים יוסי שווינגר הודיע היום (רביעי), בעקבות פרסום מסקנות ועדת החקירה לאסון במירון, על התפטרותו מתפקידו.

"לאור החלטת ועדת החקירה לאסון מירון הריני להודיעכם על כוונתי לסיים את תפקידי כנכ"ל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים", כתב שווינגר במכתב לשר לשירותי דת מלכיאלי.

לדבריו, "אעמיד את עצמי כמתבקש עד לביצוע חפיפה מסודרת עם המחליף שייקבע על ידכם. בהזדמנות זו ברצוני להודות לכםעל על הסיוע והעזרה לפעילות המרכז הארצי".

בהמלצות שפורסמו היום, וועדת החקירה הטילה על שוינגר אחריות אישית לאסון וסברה כי הממצאים בעניינו חמורים במיוחד.

הוועדה המליצה כי שוינגר יסיים מייד את כהונתו בתפקיד מנהל המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים וכי הוא לא יועסק בשום תפקיד הנוגע להילולה או למתחם מירון.

תגובת המפכ"ל

בעוד שוויגנר הודיע על סיום תפקידו, בסביבתו של המפכ"ל שבתאי, שגם הוא הואשם בדו"ח באחריות לאסון, הגיבו על פרסום מסקנות הדו"ח ואמרו: "רנ"צ שבתאי תמך מלכתחילה בהקמת ועדת חקירה ממלכתית, והוא מכבד את ממצאי עבודתה". מנכ"ל המקומות הקדושים, יוסי שוינגר הודיע כי הוא מקבל את מסקנות הוועדה והוא יתפטר עוד היום מתפקידו.

מטעם המפכ"ל נמסר: "דו"ח הוועדה מיטיב לשקף את עומק ועוצמת הכשל בהתנהלות ארוכת השנים של כלל רשויות המדינה בקשר עם הסדרת אתר מירון. לצד האמור, הדו"ח מצא ליקויים בעבודת המשטרה בהכנות לאירוע מירון 2021, ורנ"צ שבתאי, כפי שפעל תמיד בכל תפקידיו, נוטל על עצמו את האחריות המלאה".

"רנ"צ שבתאי", נכתב עוד: "ביקש לסיים את תפקידו כמפכ"ל בראשית השנה הנוכחית, אך הוא נענה לבקשת הממשלה להמשיך בתפקיד נוכח מצב המלחמה. רנ"צ שבתאי יסיים את תפקידו, לאחר ארבעים שנות שירות במדים, ברגע שהממשלה תחליט על כך".

כפי שדווח מוקדם יותר, הוועדה הטילה על שבתאי אחריות אישית. הוועדה ציינה כי ב-17.1.2024, בצוק העיתים, על רקע המלחמה הוארכה כהונתו של שבתאי כמפכ"ל המשטרה בחצי שנה. הוועדה ציינה כי לכאורה, הממצאים בעניינו של שבתאי היו מביאים אותה להמלצה על סיום תפקידו, אך בהתחשב בנסיבות מיוחדות אלה היא מותירה לממשלה לקבוע את המועד הנכון לסיום תפקידו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר