המאבק על הסיוע

נמל עזה? ההכרזה הדרמטית של ביידן בנאום "מצב האומה"

נשיא ארצות הברית נלחם להגברת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה, והלילה בנאום "מצב האומה" שישא הוא צפוי הודיע על בניית נמל בחופיה של רצועת עזה, שישמש להכנסת סיוע הומניטרי (מלחמה)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ג'ו ביידן (צילום: shutterstock)

בנאום "מצב האומה" שלו הערב, צפוי נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן להודיע על הקמת נמל ימי לחופה של רצועת עזה. כך דווח היום (חמישי), מפי גרמים בכירים בממשל האמריקני.

מטרת הקמת הנמל הינה להגביר את הכנסת הסיוע ההומניטרי לתושבי רצועת עזה, כך שתחל להיכנס לא רק במאצעות משאיות מהיבשה אלא גם מהים.

לפי הגורם האמריקני, שחשף את ההודעה הדרמטית המתוכננת, כך לפי הדיווח בחדשות 12, הסיוע ההומניטרי העובר עתה לעזה אינו מספיק ואינו קרוב למספיק, ואינו עובר באופן מהיר מספיק.

"אנחנו לא מחכים לישראלים", צוטט הגורם האמריקני, "זה רגע של מנהיגות, אנחנו בונים קואליציה של מדינות למספר פתרונות".

יצויין, כי בסוף השבוע האחרון, ארה"ב מיוזמה הצניחה מהאוויר עשרות אלפי ארוחות לתושבי רצועת עזה.

בנאום שנשא היום, לראשונה מאז הדיווחים על שפעת, התייחס ראש הממשלה נתניהו ללחצים הבינלאומיים.

"יש לחץ בינלאומי, והוא גובר", אמר נתניהו. "אבל דווקא כשהלחץ הבינלאומי גובר, אנחנו צריכים לצופף את השורות בינינו. אנחנו חייבים לעמוד יחד מול הניסיונות לעצור את המלחמה. אנחנו חייבים לדחות יחד את הניסיון הנואל להטיל על צה״ל את האחריות לפשעי החמאס.

"חמאס הוא זה שרצח וטבח את אחינו ואחיותינו. חמאס הוא זה שחטף את בנינו ובנותינו. חמאס הוא זה שמבצע פשעי מלחמה יום-יום נגד עמו שלו, ונגד עמנו. ואילו אנחנו - אנחנו נלחמים במפלצות הללו כדי להבטיח את עצם קיומנו. בו בזמן, תוך הגנה על עצמנו, אנחנו מגינים על הערכים המקודשים ביותר של העולם החופשי והחברה האנושית כולה.

"ולכן אני אומר למנהיגי העולם: כשאנחנו מנצחים את מרצחי השבעה באוקטובר, אנחנו מונעים את ה-11 בספטמבר הבא. וראוי שכל העולם התרבותי יתמוך בצבא ההגנה לישראל ובמדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר