"פוליטיקה מכוערת"

הלחץ התקשורתי עבד: הכתב החרדי יקבל את הפרס; האקדמיה התקפלה

אחרי שבהודעה הראשונה, שמו של הכתב הדרומי של הערוץ הימני לא נכלל ברשימת העיתונאים שיקבלו פרס על דיווח תוך סיכון חיים, האקדמיה חזרה בה | זה הסיבה (תקשורת)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
אריאל עידן (צילום: מתוך ה-X של אריאל עידן)

התקפלות מפוארת של האקדמיה: לאחר לחץ תקשורתי שהופעל עליה בין השאר ע"י עיתונאים שכן נכללו ברשימה הראשונית לקבלת פרס האקדמיה על דיווח וסיקור בזמן אמת תוך סיכון חיים, כעת (שני) מודיעה האקדמיה כי כתב דרום של חדשות 14 אריאל עידן, יקבל את הפרס היוקרתי.

ראשיתה של הדרמה התקשורתית, החלה עם הודעת האקדמיה על הענקת פרס יוקרתי לכתבי ערוצי החדשות בארץ, שסיקרו את אירועי המלחמה מבוקר שמחת תורה ועד עצם היום הזה, תוך שהם מחרפים את נפשם לעיתים ומשדרים ומדווחים תחת אש החמאס בדרום והחיזבאללה בצפון.

הרשימה שפורסמה כללה את העיתונאים והכתבים רובי המרשלג, איציק זוארץ, תמיר סטיינמן, גיא ורון, אדר גיציס, ניצן שפירא, עלי מוגרבי ואלמוג בוקר.

מי שבלט בהיעדרו מהרשימה היוקרתי, הוא הכתב החרדי של ערוץ 14, אריאל עידן, שאחראי מטעם הערוץ על סיקור דרום המדינה.

לעזרתו של העיתונאי האמיץ, נכללו חבריו הקולגות, שחלקם אף נכללו ברשימת מקבלי הפרס, והם העלו את הטענה כי הסיבה להשמטתו של עידן מרשימת מקבלי הפרס, קשורה אולי להשתייכותו הפוליטית של ערוץ 14 המזוהה עם הציבור הימני והדתי בישראל.

העיתונאי רן בוקר (Y-net), פרסם את הדברים בפירוש ברשת החברתית 'X' וכתב: "העובדה שה״אקדמיה״ לא מחלקת פרס לכתב הדרום של ערוץ 14 קצת מגעילה. הם עצמם אומרים שלא מדובר על פרס למצוינות עיתונאית או משהו, אלא ״סיקור תוך סיכון חיים״. כתב 14 לא סיכן חיים? עסקנות פוליטית במסווה של פרגון".

"לא לעניין" סיכם זאת בוקר. אולם לאחר שהתקבלה תגובת האקדמיה: "ערוץ 14 הוזמן לקחת חלק בטקס מרגע היווסדו של הערוץ ולהגיש את תכניותיו לתחרות בדומה ליתר גופי השידור וההפקה בארץ. אך משום שבחר שלא לעשות כך השנה וגם אשתקד אינו נכלל בתחרות", הגיב העיתונאי דוד מזרחי-ורטהיים: "התגובה של האקדמיה לטלוויזיה על אי הכללת כתבי ערוץ 14 בפרס ההוקרה על סיקור המלחמה היא הקטנת ראש במקרה הטוב".

"מדובר בפרס הוקרה ״על פעילותם בזמן המלחמה ועל דיווח בזמן אמת ב-7 באוקטובר תוך סיכון חייהם״, כפי שהגדירו באקדמיה" זעם שוב רןבוקר. "לא הוזכרה כאן חברות באקדמיה או מועמדות בטקס" הוסיף.

"אפשר להסכים או לא עם מה שערוץ 14 מייצג - אבל הכתבים שלו עמדו בקריטריון שהאקדמיה עצמה הציגה. ההתעלמות מהכתבים שלהם היא צבועה ומפלה. לא מתאים. ראוי שיחזרו בהם" קבע.

לסיכומו של דבר ולסיכומה של פרשה - האקדמיה חזרה בה כאמור, לא לפני שכתבים נוספים איימו שלא לקבל את הפרס עם עידן לא יוזמן, ואריאל יקבל את הפרס בטקס היוקרתי.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר