"רגישויות רבות"

ברקע הנסיעה לארה"ב: מתיחות בין ראש הממשלה נתניהו ובין שר הביטחון גלנט

שר הביטחון יואב גלנט המריא היום לוושינגטון, אך מתחת לפני השטח שוררת מתיחות בינו ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף הנסיעה שלו לוושינגון הייתה מלווה ב"רגישויות רבות". כך לפי גורם המעורה בפרטי הביקור (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גלנט ונתניהו (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)

הביקור של שר הביטחון יואב גלנט בארה"ב, שיצא לדרך היום (ראשון), לווה ב"רגישויות רבות", זאת על אף אישורו של נתניהו. כך לפי הדיווח הערב במהדורה המרכזית של ערוץ 14 מפי גורם המעורה בפרטי הביקור של גלנט.

לפי הדיווח, של תמיר מורג, ישנו חוסר אמון בין נתניהו לגלנט, שמתווסף למתיחות בין השניים על רקע חוק הגיוס, ולגלנט יתלווה אל"מ אלעד גורן מהמתפ"ש.

גורן יתלווה גם לראש המל"ל הנגבי וחבר הקבינט דרמר במהלך ביקורם בארה"ב לאותה מטרה: להציג לבכירי הממשל את התוכניות לפינוי האוכלוסייה מרפיח ולהמשך הזרמת האספקה דרך מעבר רפיח בזמן הפעולה שם.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', שר הביטחון יואב גלנט המריא היום, יום ראשון חג הפורים, לבירת ארה"ב וושינגטון, לבקשת ארה"ב, ברקע התוכניות של ישראל לפעול לרפיח והאזהרות של ארה"ב מפני המהלך.

שר הביטחון אמר היום בטרם נסיעתו: "אני יוצא היום לארצות הברית, לפי הזמנת הממשל האמריקאי לנסיעה חשובה מאוד, כדי להיפגש עם שורה של בכירים אמריקאים, ובראשם מזכיר ההגנה, מזכיר המדינה, היועץ לביטחון לאומי וראש ה-CIA״.

״הנסיעה תתמקד בשימור היתרון האיכותי של מדינת ישראל ויכולתה להשיג פלטפורמות אוויריות וחימושים, אבל לא פחות מכך - בקשר עם ארצות הברית ובצורך המשותף להשיג את המטרות בעזה - לנצח את ארגון החמאס, להשיב את החטופים, ולבסס את מה שאנחנו צריכים לביטחון ישראל - אל מול רצועת עזה תחילה, אך גם למול לבנון״, הדגיש השר גלנט.

״אנחנו נעסוק גם באופן שבו נחזיר את תושבי הצפון אל בתיהם, בין אם בפעולה צבאית ובין אם באמצעות הסכם״.

הוא הוסיף: ״אני רוצה להודות, מקרב לב, לממשל האמריקאי, לידידי לויד אוסטין, על ההזמנה להגיע בתקופה חשובה לארה"ב - על מנת לשמר את הקשר המיוחד והחשוב לשתי המדינות".

יצוין כי ארה"ב הזמינה לוושינגטון את המשלחת הישראלית כדי לדון בנושא עיר הטרור רפיח, בשעה שהנשיא ביידן וצוותו מתנגדים בכל תוקף מפני פלישה ישראלית לעיר. מהצהרתו של שר הביטחון נראה כי אין כוונה ישראלית לסגת מתוכנית הכיבוש של עיר הטרור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות