צדיק בסדום?

נתניהו בתשובתו לבג"ץ: "מי שתורתו אומנותו ימשיך ללמוד תורה; מבקש ארכה נוספת" 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש את תשובתו לבית המשפט העליון באיחור ניכר, וביקש ארכה נוספת של שלושים יום בתואנה שלא היה מספיק זמן להתעסק עם חוק הגיוס מחמת המלחמה | במכתבו - הפתיע ראש הממשלה וכתב כי בכל מקרה "מי שתורתו אומנותו לא יגויס לצבא" | מוקדם יותר היום איימו במפלגות החרדיות: "אם חוק הגיוס לא יעבור במושב הקיץ הקרוב - נתניהו יישאר בלי קואליציה" (חדשות, פוליטי, חרדים) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (חמישי) את תשובתו לבית המשפט העליון בנושא סוגיית הגיוס לאחר שהיועצת המשפטית לממשלה ביקשה ארכה עד השעה 17:00, היום.

ראש הממשלה נתניהו כתב היום לבג"ץ את עמדת הממשלה בנושא הגיוס: "סוגיית השוויון בנטל היא נושא חשוב מאין כמוהו לחברה הישראלית ולעתידה", פותח נתניהו את מכתבו.

"כוונת הממשלה לפתור נושא מורכב זה, שלא נפתר במשך עשרות שנים, מתבטאת בכך שהממשלה התחייבה ביוני אשתקד להסדיר את הנושא תוך תשעה חודשים. אלא שהזמן שעמד לרשותנו בפועל היה שלושה חודשים בלבד. המתקפה הנפשעת על ישראל ב-7 באוקטובר חייבה אותנו לגייס את משאבי הזמן ותשומת הלב בעיקר לניהול המלחמה בששת החודשים שחלפו מאז", טוען ראש הממשלה לבג"ץ.

"מטבע הדברים אני והשרים הנוגעים בדבר נדרשים להשקיע את הרוב המוחלט של זמננו בניהול המלחמה, במערכה המדינית ובכל מה שנלווה להם. על אף זאת עשינו מאמץ עצום, גם תוך כדי המלחמה, להביא לפתרון סוגיה חשובה זו. העיקרון שמנחה אותנו הוא לנסות להגיע להסדר שיתבסס על הסכמה שתבטיח את הצלחתו, זאת לאחר שכבר הוכח בעבר שגיוס ללא הסדר מוסכם השיג דווקא תוצאה הפוכה", מדגיש נתניהו במכתבו.

"בשבועות האחרונים", כותב נתניהו, "עשינו מאמץ אינטנסיבי על מנת לגבש את ההסדר הדרוש, ואכן הושגה התקדמות ניכרת, אם כי המלאכה טרם הושלמה. דרוש עוד פרק זמן קצר לגיבוש סופי של ההסדר, להשלמת עבודת המטה המקצועית, לקביעת המסלולים והמסגרות שיאפשרו למתגייסים לשמור על אורח חייהם במהלך שירותם, ולהבטיח שאלו ש׳תורתם אומנותם׳ יוכלו ללמוד תורה. אנו נמצאים ברגע מכריע במלחמה, עם הישגים גדולים ואתגרים יוצאי דופן.

בכוחנו להשיג הן את יעדי המלחמה והן לפתור את סוגיית הגיוס", מבטיח ראש הממשלה לבג"ץ.

"בנסיבות אלו, אני מבקש מבית המשפט הנכבד שלא לקבל החלטה בשאלת הגיוס ובשאלות הכרוכות בה במשך 30 יום, על מנת שיתאפשר לנו לגבש סופית את ההסכמות, להשלים את עבודת המטה המקצועית, ולהסדיר את המסלולים והמסגרות הנדרשים", מסכם ראש הממשלה את מכתבו.

יודגש כי בשונה מעמדת חברים רבים בממשלת הימין, ראש הממשלה נתניהו מבהיר בדבריו לבג"ץ כי למעשה אין בכוונתו לגייס את מי שתורתו אומנותו וכי מי שלומד תורה יוכל להמשיך ללמוד ללא הפרעה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר