על חוק הגיוס: "צריך שוויון"

נתניהו: "אין ניצחון בלי כניסה לרפיח וחיסול חמאס" • צפו

ראש הממשלה נתניהו מוסר כעת הצהרה בשידור ישיר, בנוגע להמשך הפעולות של צה"ל בדרום | "כיכר השבת" מעביר את ההצהרה בשידור חי • הצטרפו (חדשות)

| כיכר השבת |
נתניהו, הערב מתייחס לראשונה (צילום: לע"מ)

ראש הממשלה נתניהו, מוסר בשעה זו (ראשון) הצהרה בשידור חי, בנוגע להמשך המלחמה ועל הכניסה הצפויה בקרוב של צה"ל לרפיח וכן מדבר על החטופים.

בפתח דבריו אמר ראש הממשלה: "״אזרחי ישראל,

אני מבקש לשבח את פעולת צה"ל והשב"כ בשיפאא׳. בשבוע האחרון כוחותינו פעלו שם באופן מופתי. שיפאא׳ הפך למפקדת טרור מרכזית של החמאס. הפעולה המפתיעה של כוחותינו התבצעה בצורה מדויקת וכירורגית. הם חיסלו למעלה מ-100 מחבלים, ביניהם מפקדים בכירים, ועוד מחבלים נוספים נכנעו. כך לא נראה בית חולים בשום מקום בעולם, כך נראה בית מחבלים".

דבריו של נתניהו בשידור חי • צפו (צילום: לע"מ)

"המידע החשוב", הבהיר נתניהו: "שכוחותינו השיגו במבצע מסייע להם לאתר את חטופינו ומסייע להם להיערך להמשך הלחימה. ואכן, אנחנו ממשיכים בפעולות המבצעיות ברצועה, בלבנון וגם הרחק משם. במקביל, אישרנו לצה"ל את התכניות המבצעיות לרפיח. צה"ל נערך לפינוי האוכלוסייה האזרחית ולמתן סיוע הומניטרי. הדבר הזה הנכון גם מבחינה מבצעית וגם מבחינה בינלאומית. זה לוקח זמן, אבל זה ייעשה. אנחנו ניכנס לרפיח ונחסל את גדודי החמאס שם מסיבה אחת פשוטה - אין ניצחון בלי כניסה לרפיח ואין ניצחון בלי חיסול גדודי החמאס שם. זהו נדבך יסוד במטרות המלחמה, שכוללות גם את השבת כל חטופינו".

עוד הוסיף נתניהו: "אני מבקש להגיד לכם שהמצוקה והכאב של משפחות החטופים מפלחים את לבי. אני חושב שהם מפלחים את לב כולנו. קשה לדמיין את הייסורים של המשפחות שדואגות לגורל יקירהם, ייסורים של חוסר ידיעה ושל דאגה אין קץ. יקירהם הם יקירנו, החטופים והחטופות".

לגבי החטופים אמר: "ביום חמישי האחרון, וגם היום, נפגשתי שוב עם משפחות החטופים יחד עם רעייתי שרה. רעייתי שלחה גם מכתב לאמו של אמיר קטאר, השייח׳ה מוזא. אני עדיין מצפה לתגובתה. הקשבנו למשפחות, שמענו אותן, חיבקנו אותן, אני מבין את המצוקה והרצון שלהן לעשות הכל כדי להחזיר את החטופים ואני שותף מלא לרצון הזה. כראש ממשלת ישראל, אני עושה הכל ואעשה הכל כדי להחזיר את יקירנו הביתה. המאמצים שלנו להשבת חטופינו נמשכים כל העת. בכל פעם שמגיע מידע מודיעיני מדויק והתנאים המבצעיים מאפשרים זאת, אני מאשר מבצעי חילוץ, מבצעים שכרוכים בסיכון חיי לוחמינו הגיבורים, הם נרתמים למשימה. לשמחתנו היו גם הצלחות".

"אבל", הוסיף נתניהו ואמר: "עיקר הפעולה שלנו הוא שילוב של לחץ צבאי ומו"מ נחוש. שילוב שכבר הביא לשחרור על ידי כוחותינו ועל ידי המאמצים שלנו לכמחצית מהחטופים. יחד עם צוות המו"מ והקבינט אני עובד סביב השעון להביא לשחרור כל חטופינו. אני עושה זאת תוך כדי איזון בין הלחץ הנדרש על החמאס והגמישות האפשרית במו"מ. מי שאומר שאני לא עושה הכל כדי להחזיר את חטופינו - טועה ומטעה. ומי שיודע את האמת ועדיין חוזר על השקר הזה, גורם לצער מיותר למשפחות החטופים".

לגבי העסקה אמר: "האמת היא שבזמן שישראל הגמישה עמדות במו"מ, חמאס מקשיח עמדות. בין השאר חמאס דורש את ביטול המסדרון וחזרה לא מבוקרת של עזתיים לצפון הרצועה, לרבות מחבלי החמאס. לדרישות האלה של החמאס יש השלכות ביטחוניות שאני לא אפרט כאן. עם כל הקושי שבדבר, צריך לנהל את המו"מ בקור רוח, בנחישות מושכלת. זאת הדרך היחידה להחזיר את חטופינו - את כל חטופינו".

"ואני רוצה להגיד דבר נוסף", אמר נתניהו: "הקריאות לבחירות עכשיו בעיצומה של המלחמה, רגע לפני הניצחון, ישתקו את ישראל במשך לפחות חצי שנה, להערכתי שמונה חודשים. הן ישתקו את המו"מ לשחרור חטופינו, הן יביאו לסיום המלחמה לפני השלמת יעדיה - והראשון שיברך על כך יהיה החמאס, וזה אומר הכל. אני מדגיש שוב - אני מחויב להחזיר את כל חטופינו, את הנשים והגברים, את האזרחים והחיילים, את החיים והחללים. לא אשאיר אף אחד מאחור. בעזרת ה' נעשה ונצליח. יחד נילחם - ויחד ננצח״.

בנוגע לחוק הגיוס אמר ראש הממשלה: "אני שמחתי מאוד שבג"ץ נענה לבקשתי לתת 30 יום כדי להשלים את העבודה. החרדים הלכו כברת דרך והסכימו לדברים שלא הסכימו שלא חשבנו שיסכימו. אני חושב שאפשר לפתור את הבעיה ברוח טובה, אבל מה שברור הוא שחייבים להגביר את השוויון, אבל לא בכפייה, ראינו מה קרה בעבר שניסו בכפיה, מספר המתגייסים החרדים רק צנח".

ביש עתיד הגיבו לנאום: "נתניהו בעוד מסע״ת מנותקת ממשיך למכור לציבור את הביטוי הריק ״ניצחון מוחלט״ שבפועל הכל תקוע. הוא לא מצליח להשיב את החטופים, את העקורים והביטחון האישי. הכלכלה קורסת, יוקר המחייה חונק וממשלתו על כלל חבריה מעדיפה משתמטים ופגרה על חשבון חיילנו בימי המלחמה. איתו רק נפסיד. בחירות עכשיו!".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר