"הגענו לנקודת הקצה" | צפו

יאיר לפיד לא עוצר וממשיך בהסתה: "יש כאלה שמתים, ויש כאלה שלא"

ח"כ לפיד שנוהג לדבר גבוהה גבווה ואף אמש דיבר בעצרת החטופים בירושלים בעד ביטול הפגרה, בו בזמן שיש לו אפס נוכחות בכנסת, בוחר שוב ושוב להסית כנגד הציבור החרדי | זה מה שהוא נאם היום בפתח ישיבת סיעת יש עתיד (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

ראש האופוזיציה יאיר לפיד, נאם גם היום (שני) כהרגלו מדי שבוע ביום שני בפתח ישיבת סיעת יש עתיד.

את הנאום התחיל בתנחומים על סמ"ר נדב כהן הי"ד שנפל בקרב בדרום רצועת עזה, אך מהר מאוד עבר לדבר על הגיוס: "היום, נכנס לתוקפו הצו שאוסר העברת תקציבים לתלמידי ישיבה שמשתמטים משירות בצה"ל. אני רוצה לעשות מפה משהו שבכל מדינה מתוקנת הוא מיותר לגמרי: לקרוא לממשלה לשמור על החוק. אני קורא לממשלה לא לתחמן, לא לרמות, לא למצוא מסלולים עוקפים, לא להעביר תקציבים נסתרים, לא לעשות את כל הדברים שאנחנו יודעים שהם ינסו לעשות. אנחנו נהיה שם. אנחנו עירניים, יש לנו כלים לעקוב אחרי מסלול הכסף. הם ייאלצו לשם שינוי להתנהל כאילו הם ממשלה שומרת חוק במדינה שומרת חוק".

הנאום של לפיד, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

"היועצת המשפטית לממשלה", הוסיף לפיד בחדווה, "הזהירה אתמול את הממשלה – לא לנסות לעקוף את החלטת בית המשפט, לא לנסות לפצות את המשתמטים במסלולי מימון עוקפים. לא להעביר להם כסף מתחת לשולחן. בתגובה לשכת נתניהו הוציאה מסר לכתבים – חלק מהנוכחים פה קיבלו אותו ישירות מהלשכה – שמאשים את היועצת בזה שהיא "יוצרת קרע בעם בנושא הגיוס." הדבר היחיד שיוצר קרע בעם, הוא שיש אנשים שמתגייסים ויש כאלה שלא. יש כאלה שמתים, ויש כאלה שלא. יש כאלה שנפצעים, ויש כאלה שלא. יש כאלה שעובדים למחייתם ומשלמים מיסים, ויש כאלה שרוצים שנשלם להם כדי להשתמט מהצבא ולא לעבוד".

עוד אמר לפיד: "ישראל הגיעה לנקודת הקצה שלה. צה"ל אומר שוב ושוב, "אין לנו מספיק חיילים". שר הבטחון אמר את זה, הרמטכ"ל אמר את זה. אין מספיק חיילים והצעירים החרדים צריכים להתגייס כדי להגן על המדינה. נתניהו פעם אמר, "יתנו, יקבלו. לא יתנו, לא יקבלו." מי שמתגייס, לסדיר או למילואים, צריך לקבל מהמדינה הרבה יותר. מי שלא מתגייס, לא צריך לקבל כלום".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר