נאום סוער

ארדן הציג באו"ם את היירוט מעל אל-אקצה: "אנחנו עם של אריות!"

אחרי התקיפה חסרת התקדים של איראן על ישראל, השגריר באו"ם גלעד ארדן נשא נאום סוער במועצת הביטחון שהתכנסה במיוחד | "איראן אולי חושבת שישראל היא צפרדע שניתן לבשל במים רותחים בלי שנשים לב. אבל הם טועים! אנחנו לא צפרדע במים רותחים" (מדיני)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
ארדן באו"ם, הלילה (צילום: ללא קרדיט)

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן נאם הלילה (בין ראשון לשני) בדיון החירום שקיימה מועצת הביטחון של האו״ם במתקפה של איראן על ישראל, שהתקיימה באופן חסר תקדים במוצאי השבת.

"אמש איראן הוכיחה שוב שלא אכפת לה כלל מהאסלאם או מהמוסלמים. המתקפה האיראנית הביאה לפציעתה הקשה של ילדה בת 7 מהפזורה הבדואית, אמינה אל-חוסייני", אמר ארדן.

השגריר הקרין בפני המועצה סרט וידאו המתעד את היירוט של הטילים האיראנים מעל הר הבית ומסגד אל-אקצא: "עבור איראן חיסולה של ישראל והבערת האיזור חשובים יותר מאתרים הקדושים לאסלאם. משטר האייתולות במזימתו לכפות הגמוניה שיעית דרך גרורותיו, תקף אפילו את סעודיה ואיחוד האמירויות".

ארדן הבהיר והוסיף למועצה: "האסטרטגיה של איראן ברורה: חימוש, מימון, ואימון לביצוע פעולות טרור עבור בנות חסותה לצורך ביצוע מזימתה הרצחנית. אך היום המסכות של איראן הוסרו. אין יותר הסתתרות ואין יותר בריחה מאחריות.

"איראן תקפה את ישראל מהטריטוריה הריבונית שלה באופן פומבי. המסכות הוסרו ועכשיו יש להסיר מולה את הכפפות. איראן – נותנת החסות מספר אחת בעולם לטרור, חשפה את פרצופה האמיתי כמערערת היציבות בעולם. ועכשיו העולם חייב להפסיק להתעלם מהפשעים של איראן ולעבור למעשים״.

ארדן באו"ם, הלילה

בהמשך התייחס ליכולותיה הגרעיניות של איראן וקרא למדינות החתומות על הסכם הגרעין להטיל מחדש את הסנקציות על איראן עוד היום: "המתקפה אמש הייתה אקט של הסלמה שיכולה לגרור את האיזור כולו ואת העולם למלחמה. האם אתם יכולים לדמיין מה היה קורה לו המתקפה הייתה נפתחת תחת מטריה גרעינית? איראן נמצאת במרחק של שבועות מכמות חומר מועשר שתאפשר לה לייצר ארסנל של נשק גרעיני!״

״קחו רגע לחשוב מה היה קורה לו חמינאי היה יכול לפתוח אתמול במלחמה גרעינית! האם זה העולם שאנו רוצים לחיות בו?״

השגריר ארדן פנה לחברות המועצה והבהיר שישראל שומרת לעצמה את זכות התגובה וכי הוא דורש מהמועצה לפעול נגד איראן : ״אנו צריכים עולם שמובל על ידי צ'רצ'ילים, לא על ידי צ'מברליינים. ישראל שומרת את הזכות לנקוט בפעולת גמול!

השגריר ארדן סיכם: ״איראן היא המפרה הגדולה בעולם של זכויות אדם ואסור שמשטר כזה יחזיק בתפקיד כלשהו באו"ם. המועצה חייבת לנקוט בפעולות: גנו את איראן על פעולות הטרור שלה. הפעילו מחדש את מנגנון הסנקציות המשתקות. הכריזו על משמרות המהפכה כארגון טרור. לא בשביל ישראל אלא למען העולם כולו. עצרו את איראן היום!״

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר