נסיעה "מבצעית"?

נהגו של בן גביר ייחקר באזהרה; השר ימסור "עדות פתוחה"

השאלה המרכזית שתיבדק היא האם הייתה הוראה לנהג לעבור באדום כמקובל בנסיעות מבצעיות ואם כן, מי נתן את ההוראה | הנהג הפוגע נחקר: "עברתי בירוק" (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
זירת התאונה ברמלה | נהגו של בן גביר ייחקר באזהרה (צילום: יוסי אלוני/פלאש 90)

נהגו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, משה אייכנשטיין, צפוי להיחקר מחר (רביעי) באזהרה באשר לחלקו לגרימת התאונה שגרמה לפציעתו של השר בן גביר ונהג הרכב הפרטי שהיה מעורב בתאונה. לפי הדיווח באתר Y-net, בסיומה של החקירה הוא יעבור שימוע על ידי קצין משטרה שיחליט האם לשלול את רישיון הנהיגה שלו.

בתוך כך, נהג הרכב הפרטי שהיה מעורב בתאונה עם רכבו של השר שעשה את דרכו בחזרה לביתו מזירת הפיגוע ברמלה, העיד היום ממיטת חוליו בבית החולים שיבא בתל השומר וטען כי הוא עבר באור ירוק: "נסעתי בירוק, וכשחציתי את קו הצומת התנגש בי רכב שנכנס לצומת באור אדום".

במסגרת גביית העדויות, השר בן גביר ייתן עדות פתוחה (עדות שנמסרת מאדם שאינו חשוד בעבירה פלילית. י"ג) במהלכה הוא יתאר את התרחשות התאונה כפי שהוא חווה אותה.

לפי הדיווחים, בן גביר ישב במושב האחורי עם ביתו והשניים לא היו חגורים בחגורת בטיחות.

חקירת נהגו של השר, תתמקד בשאלה האם הייתה הוראה לבצע את הנסיעה בחזור מזירת הפיגוע כנסיעה מבצעית המאפשרת מעבר באור אדום על פי החוק, ואם כן - מי הוא זה שנתן את ההוראה.

אייכנשטיין, הינו לוחם צה"ל שאף לחם במהלך מלחמת חרבות ברזל בתוככי רצועת עזה, וגורמים בימים האשימו את התקשורת בישראל ברדיפתו רק בשל היותו נהג של השר איתמר בן גביר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות