"נרקם דיל בין דרעי לליברמן"

הבחירות לרבנות הראשית | אלו הח"כים שנבחרו לאסיפה הבוחרת

בתום דיון סוער שנערך היום בוועדת הכנסת, נבחרו חמישה חברי כנסת, שיהיהו הנציגים של הכנסת לאסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים | ח"כ בן ארי וח"כ גוטליב תקפו את הדילים שנרקמו, לטענתם (חדשות, פוליטי)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הדיון היום בוועדה (צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)

ועדת הכנסת בחרה לפני זמן קצר (רביעי) את נציגי הכנסת לאסיפה הבוחרת את הרבנים הראשיים לישראל, הבחירות שאמורות להתקיים בעוד מספר שבועות.

הועדה בחרה את הנציגים בתום דיון סוער את חמשת נציגי הכנסת לאסיפה הבוחרת, לפי חוק הרבנות הראשית לישראל, ואלו הם:

  • ח"כ אליהו ברוכי (יהדות התורה)
  • ח"כ יצחק קרויזר (עוצמה יהודית)
  • ח"כ חוה אתי עטיה (הליכוד)
  • ח"כ מתן כהנא (המחנה הממלכתי)
  • ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו)

האסיפה הבוחרת כוללת 150 חברים: 80 רבנים ו-70 נציגי ציבור, מתוכם 5 חברי כנסת. נציגי הכנסת נבחרו בהצבעה גלויה, מתוך שבעה חברי וחברות כנסת שהגישו את מועמדותם, בהתאם להליך הקבוע בסעיף 66(ג) לתקנון הכנסת.

ח"כ טלי גוטליב, שהגישה את מועמדותה ולא נבחרה אמרה בדיון הסוער: "אני לא אקח חלק בשיטת הדילים, אני אדם שמפעיל את הראש. העם צריך שחברי הכנסת שיהיו חלק מהאסיפה הבוחרת יצטרכו להפעיל שיקול דעת".

ח"כ זאב אלקין אמר: "באופן מסורתי המפלגות הלא-דתיות מוותרות על חלקן בגוף הזה לטובת המפלגות הדתיות. הליכוד, שהוא כמעט חצי מהקואליציה, מוותר על כוחו ויבחר רק נציג אחד מטעמו לאסיפה הבוחרת. אחר כך אל תגידו שחשוב לכם רב ראשי עם כיפה סרוגה. בהרכב האסיפה יש הטיה ברורה. זהו גוף שאמור לייצג את כל העם אך רובו גברי בצורה קיצונית".

חלק מהדיון הסוער היום בוועדה (צילום: ערוץ כנסת)

ח"כ מירב בן ארי, מחתה בדבריה על הדיל שנרקם לטענתה בין ישראל ביתנו וש"ס: "החמישייה נקבעה מראש ובניגוד לכל דבר סביר. חבל מאוד שהתכנסנו לדבר כזה. ח"כ עודד פורר הגיב לטענותיה של ח"כ בן ארי: אתם חושבים שאתם תמיד תחליטו מי יהיה נציג האופוזיציה. לא בהכרח שאם בוחרים נציג אחד הוא בהכרח יהיה מהמפלגה הגדולה באופוזיציה. אבל הסיפור פשוט: דווקא למישהי כמו יוליה מלינובסקי, שיש לה ניסיון בנושא הזה כעולה, ואין נציגה ראויה ממנה".

ח"כ יוליה מלינובסקי שנבחרה אמרה: "אין לנו רבנים ראשיים אחרים ואין לנו רבנות אחרת. בשביעי באוקטובר החמאס טבח בכולנו מבלי לבדוק את רמת הדתיות שלנו ואת הזיקה שלנו לדת. תפקיד הרבנות לשרת את כל אזרחי ישראל, זאת משימתי וזה מה שחשוב לי".

ח"כ יצחק קרויזר אמר: "מאחל שהמועמדים שיבחרו, ייבחרו רבנים שייראו בשירות צבאי כערך עליון, במדינת ישראל ובציונות כראשית צמיחת גאולתנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות