"אף פעם לא הרגשתי ככה"

גיבור ישראל: "אני מרגיש מושפל, זה יום עצמאות שלא יישכח"

"מבחינתי כאזרח המדינה אף פעם לא הרגשתי ככה מושפל. ישראל חייבת לקבל החלטות שכולם יפחדו", טען מוקדם יותר היום גיבור ישראל אביגדור קהלני, כששיתף בתחושות שלו על מצב המלחמה (חדשות בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
תא"ל במיל. אביגדור קהלני ברמת הגולן (צילום: Photo by David Cohen/Flash90)

גיבור ישראל אביגדור קהלני, התייחס לפני זמן קצר (ראשון) בריאיון בגלי ישראל, לתחושות שאופפות אותו בצל המלחמה ויום העצמאות.

בפתח דבריו אמר קהלני: "אנחנו כמעט באותה אווירה של יום הזיכרון לאחר מלחמת יום הכיפורים. המעבר בין יום הזיכרון לעצמאות יהיה חד מאוד, וגם טקסי יום העצמאות יהיו מהולים בעצב רב. זהו יום עצמאות שלא יישכח".

לדבריו, "יש למדינת ישראל כרגע בעיות קיומיות, יש לנו מלחמה שאנחנו לא יודעים לסיים אותה, מלחמה שפוגעת בכל אזרח במדינת ישראל, ויש לנו מלחמה שמשפילים אותנו בה - בצפון במיוחד".

עוד טען קהלני: "לא סיימנו את המלאכה לא ברצועת עזה ולא בלבנון ובזוית ראייה לאומית - ישראל חייבת לחזור להיות מעצמה. אי אפשר לתת לתושבי הצפון לברוח מהבתים שלהם במשך שבעה חודשים ללא אופק".

לסיום טען קהלני בכאב: "יש שלב מסוים שישראל צריכה להגיד עד כאן. מבחינתי כאזרח המדינה אף פעם לא הרגשתי ככה מושפל. ישראל חייבת לקבל החלטות שכולם יפחדו ויגידו בעל הבית השתגע".

אביגדור קהלני, השתתף במלחמת יום כיפור ומלחמת לבנון הראשונה כקצין בכיר והוביל אחריו מאות חיילים במבצעים שונים, ימים ספורים לאחר פרוץ המלחמה, הוא העניק ריאיון ל'כיכר השבת', הנה הוא.

לאור ניסיונך רב השנים במערכות ישראל, תאר לנו את המבט המבצעי שלך למלחמת 'חרבות ברזל' בעזה ?

"צה"ל צריך לקחת את הזמן ולא למהר לא צריכים להצטייר כגיבורים, אם העניין הוא "הצלת המדינה" אז היינו צריכים לעשות את זה קודם. כרגע יש משימה אחת שאף חייל לא יחזור לארון, לכן הדברים צריכים להיעשות בשיקול דעת רחבה ולא בפזיזות"

"לא הייתי אומר שצה"ל כרגע לא עושה מספיק, אבל יש פה מחדל גדל שלא נעסוק בו עכשיו, צריך לתת לקבור את המתים ולהיות מוכנים למלחמה, יש משהו בעולם כולו שהשתנה, כל הגישה בעולם כלפי ישראל השתנתה אחרי המחדל הזה, אבל נמתין לחיילים לעשות את מלאכתם"

מה המסר שלך לראש הממשלה ומקבלי ההחלטות?

"ממשלת החירום שקמה זה דבר מתבקש, אנחנו צריכים להתאחד בפרט בתקופה הזאת"

"אני כרגע רץ בין בלוויה להלוויה של אנשים שאני מכיר, אני מכיר את הדרום טוב מאוד, אני מכיר את היישובים, זה אסון לאומי מה שקורה פה, אי אפשר להשוות את זה למלחמת יום הכיפורים. זה הרבה יותר גרוע. המדינה כשלה להגן על אזרחיה, זה לא שאנחנו לא יודעים שהם רוצים לרצוח אותנו.".

ומה צופן לנו העתיד לדעתך, לאן זה יוביל?

אני לא שולל שהחזית תיפתח מהצפון, אני מבין שלחיזבאללה זה הזדמנות להכות בנו ולירות בנו, אבל הם יודעים שאנחנו נשאיר שם אבן על אבן, והתוכניות כבר מוכנות אז אני מניח שהם רואים מה קורה בעזה ואותו דבר יקרה בביירות בירת לבנון, זה לא יקרה בגבול, אני מאמין שככה זה יקרה, וגם האמריקאים יצטרפו להפצצות על ביירות אנחנו צריכים להתייחס לחיזבאללה כאל זרוע של מדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר