כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
יש פה מחדל גדול

אביגדור קהלני: "המדינה כשלה בהגנה על אזרחיה - הרי ידענו"

השר לשעבר, גיבור ישראל ותא"ל במיל. פורס את משנתו על מתקפת החמאס ומלחמת חרבות ברזל  בראיון מיוחד ל'כיכר השבת': "קרה לנו אסון לאומי, צריך לקחת את הזמן ולהיות מוכנים למלחמה ארוכה, המשימה היא שאף חייל לא יחזור בארון" (ראיון ביטחוני מיוחד)

נפתלי סגל | כיכר השבת |
תא"ל במיל. אביגדור קהלני ברמת הגולן (צילום: Photo by David Cohen/Flash90)

על רקע קולות המלחמה בחזיתות הדרומית והצפונית של ישראל, ניגשנו לשוחח עם השר לשעבר תא"ל במיל' אביגדור קהלני, מי שהשתתף במלחמת יום כיפור ומלחמת לבנון הראשונה כקצין בכיר והוביל אחריו מאות חיילים במבצעים שונים.

לאור ניסיונך רב השנים במערכות ישראל, תאר לנו את המבט המבצעי שלך למלחמת 'חרבות ברזל' בעזה ?

"צה"ל צריך לקחת את הזמן ולא למהר לא צריכים להצטייר כגיבורים, אם העניין הוא "הצלת המדינה" אז היינו צריכים לעשות את זה קודם. כרגע יש משימה אחת שאף חייל לא יחזור לארון, לכן הדברים צריכים להיעשות בשיקול דעת רחבה ולא בפזיזות"

"לא הייתי אומר שצה"ל כרגע לא עושה מספיק, אבל יש פה מחדל גדל שלא נעסוק בו עכשיו, צריך לתת לקבור את המתים ולהיות מוכנים למלחמה, יש משהו בעולם כולו שהשתנה, כל הגישה בעולם כלפי ישראל השתנתה אחרי המחדל הזה, אבל נמתין לחיילים לעשות את מלאכתם"

מה המסר שלך לראש הממשלה ומקבלי ההחלטות?

"ממשלת החירום שקמה זה דבר מתבקש, אנחנו צריכים להתאחד בפרט בתקופה הזאת"

"אני כרגע רץ בין בלוויה להלוויה של אנשים שאני מכיר, אני מכיר את הדרום טוב מאוד, אני מכיר את היישובים, זה אסון לאומי מה שקורה פה, אי אפשר להשוות את זה למלחמת יום הכיפורים. זה הרבה יותר גרוע. המדינה כשלה להגן על אזרחיה, זה לא שאנחנו לא יודעים שהם רוצים לרצוח אותנו.".

ומה צופן לנו העתיד לדעתך, לאן זה יוביל?

אני לא שולל שהחזית תיפתח מהצפון, אני מבין שלחיזבאללה זה הזדמנות להכות בנו ולירות בנו, אבל הם יודעים שאנחנו נשאיר שם אבן על אבן, והתוכניות כבר מוכנות אז אני מניח שהם רואים מה קורה בעזה ואותו דבר יקרה בביירות בירת לבנון, זה לא יקרה בגבול, אני מאמין שככה זה יקרה, וגם האמריקאים יצטרפו להפצצות על ביירות אנחנו צריכים להתייחס לחיזבאללה כאל זרוע של מדינה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר