"אני מכיר את השכול מקרוב"

סגן השר החרדי בטקס הדרוזי: "ביום הזה - כולנו  משפחה  שכולה אחת  גדולה"

בטקס יום הזיכרון שנערך בבית ג'אן בגליל, אמר מקלב כי הוא מכיר את השכול מקרוב: "אח אבי, אורי מקלב – השם יקום דמו שנהרג במלחמת השחרור ואני קרוי על שמו" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
צפו בדבריו של אורי מקלב בבית העלמין הצבאי הדרוזי בבית ג'אן (צילום: דוברות סגן השר)

סגן השר החרדי, אורי מקלב, השתתף היום (שני) בטקס יום הזיכרון שנערך בבית העלמין הצבאי במועצה המקומית בית ג'אן שבגליל העליון, נאם בפני המשפחות השכולות מהעדה הדרוזית, וסיפר על השכול האישי המלווה את משפחתו שלו.

״אנחנו חולקים כאן, בכברת הארץ הזו, ברית גורל. הברית הזו מתבטאת במלחמות הרבות שידעה הארץ הזו. אך היא נוכחת גם בשגרה. מול איומי הטרור שאיננו מבחין במי הוא פוגע" אמר מקלב.

"כאן, בבית העלמין הצבאי בית ג'אן, שוכנים חללים רבים מוסרי נפש" הוא הוסיף. "העדה הדרוזית ידועה בלוחמיה האמיצים והנועזים, במסירות ובנאמנות. שמכוחן נובעת מסירות הנפש והגבורה כשהיא נדרשת. כאבכם הוא כאב העם, - יגונכם הוא יגון הציבור".

מקלב עבר לספר על השכול של משפחתו: "הנופלים משאירים אחריהם חלל בלב, חלל עצום בכל מובן. לצערי אני מכיר את השכול מקרוב, כנכד לסבא וסבתא שהיו הורים שכולים לבנם, אח אבי, אורי מקלב – השם יקום דמו שנהרג במלחמת השחרור ואני קרוי על שמו. כאב השכול מלווה תמיד".

"אם אין עבר אין עתיד!" הוסיף סגן השר החרדי. "הזיכרון הוא הכוח לעתיד שלנו והבסיס להמשכיות, נפעל לקירוב לבבות ולכיבוד הזולת, כדי שנזכה לחברה מגובשת, ערכית ובעלת חוסן, טובה יותר וצודקת יותר".

הוא סיים את דבריו בתפילה ובתקווה: "אנו תפילה לשלום ושלווה, שלא נדע יותר שכול, נתפלל להחזרת החטופים ולהחלמת הפצועים. בשם ממשלת ישראל יהי זכרם של הנופלים שמור בליבנו עד עולם. יזכרם אלוקינו לטובה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר