הבחירות לרבנות

הרב יעקב אריאל מבהיר: לא חוזר בי מהתמיכה ברב מאיר כהנא

בהברה שכתב הרב יעקב אריאל בנוגע לתמיכה במועמד לרבנות הראשית, הוא הבהיר כי הוא עדיין תומך במועמד הרה"ג רבי מאיר כהנא; "מאז ועד עתה, גם במכתבי האחרון אין חזרה מהחלטה זו שהתקבלה בועדה המורחבת" (חדשות, פוליטי)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרב כהנא והרב אריאל (צילום: אורן נחשון, פלאש 90)

סאגת הבחירות לרבנות הראשית לא מפסיקה להוציא כותרת, בעיקר בגזרת הציונות הדתית, לאחר שאתמול (שני) דווח, כי הרב יעקב אריאל החזיר את הכדור ליו"ר הציונות הדתית סמוטריץ' בנוגע לזהות המועמד הציוני לרב הראשי, היום הוא מבהיר במכתב מיוחד: ״עומד מאחורי החלטת הועדה לתמוך ברב כהנא".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', הרב אריאל, מבכירי רבני הציונות הדתית, ומי שעומד בראש ועדת הרבנים לאיתור המועמד המוסכם מטעם המגזר הדתי לתפקיד הרב הראשי לישראל שבחרה לפני כשנה את הג"ר מאיר כהנא כמועמדה לתפקיד שיגרו מכתב לסמוטריץ' כי הם מחזירים לו את ההחלטה בנוגע לזהות המועמד.

במכתב ששלח היום הרב יעקב אריאל לחברי הועדה, הוא כתב: ״נתבקשתי מהשר סמוטריץ' לפני כשנה, לבחור רב אחד מוסכם ומקובל כמועמד הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי האשכנזי, כתנאי הכרחי לכך שיתאפשר לו ולאנשיו המסורים לעניין, לקדם ולממש את בחירת אותו מועמד לתפקיד חשוב זה. לאור החשיבות העצומה שבדבר, נעניתי לפנייתו ולרצונו ולצורך כך ראיתי לנכון, לאחר חשיבה ממושכת, ליצור ועדה רחבה ומגוונת, שבחרה ברב מאיר כהנא שליט"א".

"את מסקנת הועדה", הוסיף וכתב הרב, "העברתי לשר, שמאז פעל לאור החלטה זו מתוך הנחה שמועמדות מוסכמת ויחידה זו אכן תביא בעזרת ה' את התוצאה המיוחלת. מאז ועד עתה, גם במכתבי האחרון אין חזרה מהחלטה זו שהתקבלה בועדה המורחבת. אמנם לצערנו הרב התפתחויות שמועמדים רבים נוספים, מהציבור הדתי וקירבתו, החלו לפעול בצורה רצינית שאינה נסתרת, ולעיתים עם פעילים רבים ומקצועיים, למען הצגת מועמדותם, בניגוד להחלטת הועדה״.

המכתב ששלח הרב אריאל
המכתב ששלח הרב אריאל

כזכור וכפי שדווח, רבני הוועדה כתבו אתמול לשר סמוטריץ': "המהלך שהשקענו בו מאמצים רבים לא הצליח להביא לתוצאה מיוחלת של הסכמה ציבורית רחבה. מהלכים אלו הם לא על דעתנו, ופוגעים מאוד באחדות המחנה, נאלצים להשיב את האחריות אליך".

בסביבת הרב מאיר כהנא הגיבו למכתב החריג ואמרו כי "מכתב הרב אריאל קובע כי החלטות הוועדה בתוקף והבחירה ברב מאיר כהנא שרירה וקיימת. הרב כהנא שכבר צבר חריש עמוק בשטח בקרב חברי הגוף הבוחר ימשיך בס"ד בתהליך הבחירות עד לבחירתו לתפקיד הרב הראשי לישראל", הבהירו.

אותם גורמים הדגישו כי "כעת מבחן השטח הוא לשר סמוטריץ': האם יהיה נאמן להבטחתו לפעול בכל הכוח לפי החלטת הוועדה, או שהוא יתקפל בפני לחצים זרים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות